Ten před svým angažmá na Chodsku vedl Vltavín neuvěřitelných šestnáct let. Dnes se „pražský Ferguson“ poprvé postaví proti ,,svým“ v pozici hlavního trenéra konkurenčního týmu.

„Na zápas se moc těším a potřebuji ho vyhrát.“ To je rychlá reakce kouče Domažlic na otázku, jak se na zápas těší. „Bude to těžký zápas. My o nich víme hodně a oni nás také sledovali. Hráči soupeře vědí, co jsem po nich vyžadoval, takže asi tuší, co budeme chtít hrát. Víc se toho vymyslet nedá,“ říká kouč Domažlic a na odlehčenou se smíchem dodává: „Svému bývalému klubu přeji, ale až od příštího týdne. Teď se těším, až jim budu nadávat do Pražáků.“

Vltavínu se daří venku, vyhrál těžká utkání v Jirnech i v Chrudimi. Trenér Vltavínu Martin Frýdek je s momentálním projevem a umístěním svého mužstva spokojen.

Vltavín hraje podle jeho slov útočný fotbal, střílí hodně gólů, ale také jich hodně dostává. To by chtěli zlepšit. Mrzí ho smolná prohra s Pískem hned v úvodu jara a domácí porážka s Tachovem, který v Praze předvedl výborný fotbal a zaslouženě vyhrál.

„Co se týče utkání s Domažlicemi, máme několik hráčů nemocných, nachlazených, ale doufám, že se do utkání dají do pořádku. Je škoda, že se nehraje v Domažlicích, ale Mistrovství Evropy žen do sedmnácti let je v této chvíli přednější. Nevím, jak bude vypadat hřiště v Mrákově s ohledem na počasí, které v těchto dnech panuje. Jiskra hraje pohledný kombinační fotbal, rozhodne momentální forma mužstev,“ říká Frýdek, který Jiskru sledoval v Jirnech a Dobrovici.