Tlumačovský fotbalový svatostánek hostil v neděli ve 20. kole krajského přeboru zápas jedenáctého domácího Startu s o dvě příčky lepším FK Nepomuk. Domácím citelně chyběli dva zranění záložníci Minařík a Leitl a ani hosté nepřijeli do horního Chodska kompletní.

V prvním poločase se sice ujali v 18. minutě po rohovém kopu vedení hráči Nepomuku zásluhou Kašpara, ale dělovka Šindeláře čtyři minuty nato a volej Copáka pět minut před přestávkou otočily poločasové skóre na 2:1 ve prospěch domácích.

Když v 69. minutě zvýšil dorážkou Tesař na 3:1, vypadalo to pro Tlumačov růžově. Hosté ale dvěma slepenými góly vyrovnali a o rozdělení důležitých bodů musel rozhodnout až penaltový rozstřel, úspěšný pro domácí.

Tlumačov (ve žlutých dresech) získal s Nepomukem dva zlaté body po remíze 3:3 a penaltovém rozstřelu 6:5.Zdroj: Jiří Pojar.

,,Střetli jsme se soupeřem, který je v tabulce v podobných patrech jako my. Navíc jsme na podzim v Nepomuku prohráli. Po třech zápasech bez bodu jsme měli v plánu zápas vyhrát. Plán jsme plnili dobře do 75. minuty, kdy jsme ještě vedli 3:1. Bohužel pak přišla naše typická chvilka, podpořená nedostatečnou fyzičkou, a v 80. minutě bylo srovnáno na 3:3. Na penalty jsme měli více štěstí, a proto jsme získali důležité dva body. V příštích zápasech budeme hrát o vyhnutí se sestupu. Čekají nás postupně Nýrsko a poté Chotíkov,“ zhodnotil zápas záložník Tlumačova Michal Frček.

Start Tlumačov – FK Nepomuk 3:3 (PK 6:5)

Poločas: 2:1. Branky: 22. Šindelář, 40. Copák, 69. Tesař – 18. Kašpar, 76. Voráček, 78. Šmíd. Rozhodčí: Havránek – Bogdan, Mazanec, Havlík. ŽK: 1:1 (za Tlumačov v 55. Svoboda). Diváci: 215

Start Tlumačov:

Touš – Řezníček (63. Hamor), Svoboda (74. Podestát), Tesař, Wolf (84. T. Čadek), Hruška, Pfeifer, Frček, Copák, Šindelář, Malík.

Trenéři: Pavel Čadek a David Zíta.

Autoři: Jiří Pojar, Robert Babor