Ve druhém kole nejvyšší regionální soutěže, Krajského přeboru mužů, nastoupili v sobotu fotbalisté Startu Tlumačov opět na domácím stadionu. Před týdnem na něm v úvodním kole soutěže prohráli 0:2 se Sokolem Plzeň – Lhota a i tentokrát hostili tým z krajské metropole Rapid Plzeň.

Start Tlumačov – Rapid Plzeň 0:4 (0:1)

Domácí trenéři Pavel Čadek a David Zíta nemohli do utkání počítat hned s trojicí hráčů ze základního kádru Frčkem, Hamorem a zraněným Pfeiferem.

Pod dojmem domácí prohry z prvního kola se tlumačovští fotbalisté chtěli svým příznivcům revanšovat, a proto se do soupeře zakousli už od úvodního hvizdu rozhodčího Petrželky.

Asi největší šance z úvodního náporu přišla hned v osmé minutě. Leitl zahrál trestný kop z levé strany a gólman Rapidu Liška míč jen vyrazil před sebe. K balonu se dostal Copák, vysunul Minaříka, který se protáhl kolem obránce a postupoval podél brankové čáry. Jeho střílená přihrávka před branku však adresáta těsně nenašla.

Hosté vzápětí odpověděli střelou Matějky ze třiceti metrů nad bránu domácího gólmana Touše.

Tlumačov mohl jít do vedení ve 14. minutě. Nová akvizice ve žlutozeleném dresu Tomáš Šindelář, mladší bratr zkušeného středopolaře Radka Šindeláře, vysunul za soupeřovo obránce Copáka, ten míč zatáhl po pravé straně, před bránou našel přesným centrem hlavu Wolfa, jehož střelu brankář Liška jen vyrazil zpátky k jeho nohám, ale s následnou dorážkou si dokázal poradit.

Čtyři minuty nato zahrával Leitl roh zprava, ale hlavička Wolfa mířila vysoko nad.

Tím Tlumačov vyčerpal své šance v prvním poločase.

Navíc do kabin o přestávce odcházeli domácí s jednogólovým mankem, když se v nastaveném čase první půle trefil hlavou po rohu z pravé strany hostující Matějka.

Do druhého poločasu šli domácí s cílem co nejdříve vyrovnat stav utkání. Vynutili si mírnou optickou převahu, ale bez výrazné příležitosti k zakončení.

Zkušení hráči Rapidu se nikam moc nehnali a čekali na své příležitosti z brejků. A z nich také krutě trestali.

Hosté se nakonec po gólech Kleknera v 50. minutě, Jiřího Šindeláře o sedmnáct minut později a podruhé Matějky šest minut před koncem utkání, radovali z vysokého vítězství 4:0 a zisku tří bodů do tabulky.

Start Tlumačov tak má za sebou katastrofální start do soutěže. Ve dvou domácích utkáních za sebou prohospodařil šest bodů, které mu v konečném účtování mohou hodně chybět. S nulou na bodovém kontě a bez vstřeleného gólu se skóre 0:6 se krčí na chvostu tabulky krajského přeboru.

O reparát a zisk prvních bodů se tlumačovští fotbalisté pokusí v neděli 25. srpna od 17 hodin v okresním derby na horké půdě nováčka TJ Holýšov. Jenže lehké to nebude, neboť Holýšované jsou na tom podobně. Po dvou prohrách před týdnem 2:4 doma s Meclovem a v sobotu 0:2 v Nýrsku si také chtějí své fanoušky udobřit vítězstvím.

Kdo z této dvojice se tak dříve odlepí ze dna tabulky?

Útočník Startu Tlumačov Martin Wolf: ,,Nehráli jsme úplně špatně, ale když nedáme gól, nemůžeme vyhrát. Já sám měl dát aspoň dva góly. Chybí nám klid. Ve finální fázi jsme hrozně zbrklí a děláme chyby. Musíme zachovat chladnou hlavu a věřím, že to zase přijde. Musíme zase bojovat jako tým a jezdit, jak se říká, po zadku. Teď nás čeká Holýšov, takže se na něj musíme připravit a bojovat. Věřím, že to zlomíme a budeme zase ´válec Tlumačov´“.