Staňkovští jsou nyní na posledním místě a doufají, že je v neděli od 16.30 hod. domácí fanoušci proti Doubravce podpoří.

Horažďovice – Staňkov
5:0 (2:0)

Zápas začal v rychlém tempu, když už ve druhé minutě viděl staňkovský brankář Jánský míč za svými zády. „Bylo to rychlé, obránce hlavičkoval do brány, náš hráč míč tečoval na protihráče a ten se nemýlil,“ okomentoval první branku utkání brankář Staňkova. Gól byl připsán horažďovickému Šafandovi.
Druhý gól přišel o dvacet minut později, když se staňkovské obraně utrhl Jiřík, který nedal Jánskému šanci. „Udělali jsme dvě chyby v obraně a za obě zaplatili. To je fotbal,“ řekl Jánský a pokračoval: „Po dvou gólech v úvodu utkání se hraje špatně.“
Už před utkáním staňkovský trenér Zdeněk Zahoř naznačoval, že tým potřebuje dát první branku sezony. „Klukům chybí motivace a potřebují bodovat, aby z nich konečně spadla tréma,“ řekl Zahoř.
Horažďovicím poločasové skóre 2:0 vyhovovalo a ve druhé půli dokázali ještě třikrát během pěti minut skórovat. Postupně se trefili Jiřík v 77. min., čtyři minuty nato Prchlík. Ten samý hráč za další dvě minuty, v 83. min., pečetil konečné skóre 5:0.
„Byl to špatný výkon. Jestli jsme jednou střelili na bránu, tak to bylo moc,“ ohodnotil výkon Jánský a pokračoval: „Kluci se vůbec nenabízeli, špatně se pohybovali bez snahy se poprat o míč.“
Nejlepší hráči: Jiřík – Bozděch. Branky: 22. a 77. (PK) Jiřík, 81. a 83. Prchlík, 2. Šafanda. Rozhodčí: Tyc. ŽK: 3:2. Diváků: 100.
Sestava Horažďovice: Charvát – Jiřík, Mourek, Janouškovec, Mirvald, Šafanda, Prchlík, Stulík, Cihlář, Juda, Sova (80. Greger). Trenér L. Vašica.
Sestava Staňkov: Jánský – Hrach, Štverka, Bozděch, Dolejš (77. Výrut), Janka, Trhlík, Bauer, Panuška, Šlechta, Poslední. Trenér Z. Zahoř.