Týden po překvapivé domácí porážce s Luby si staňkovští fotbalisté přivezli tři body ze Zbiroha, kde si navíc s chutí zastříleli. Výhra poměrem 5:0 byla navíc skvělou premiérou Zdeňka Zahoře v roli kouče, v níž dosavadní asistent nahradil Vojtěcha Šindlera. Ten před týdnem po více než ročním působení u týmu rezignoval. Zápas se povedl předevštím Vlastimilu Částkovi, který tři góly dal a navíc na další dva přihrál.

Zbiroh – Staňkov 0:5 (0:3)

Hosté na hřišti kralovali od prvních minut. Byli výbušnější i fotbalovější a po necelé půlhodině už bylo vlastně rozhodnuto. Díky potrestaným soupeřovým chybám a rychlým brejkům Staňkované vedli 0:3 a mohli hrát už uvolněně. O první dva góly se přitom postaral Částek, který pak připravil gólovou pozici i pro Trhlíka.

Také do druhé půle nastoupili hosté aktivněji. A tak i když domácí gólman Mulač dvakrát kouzlil, mohli Staňkované zásluhou Dolejše brzy opět slavit. Naopak domácí, kteří nastoupili bez avizovaných opor, si za celý zápas prakticky žádnu vážnější šanci nevytvořili. A tak výsledek 0:5, který krátce před koncem pečetil opět Částek, byl naprosto zasloužený.

Staňkov: Vacík - Bozděch, O. Bauer, Řeháček, Štverka - Plas, Dolejš, Janka, Russ - Trhlík, Částek. Střídal Brož. Trenér Zdeněk Zahoř.

Zdá se tedy, že změna na postu trenéra staňkovskému A–týmu prospěla. „Soupeř byla ale slabý. Vlastně neměl žádnou šanci,“ drží se při zemi předseda oddílu Jaroslav Mazour s tím, že otázka nového trenéra je zatím otevřená. „Nechci se k tomu zatím vyjadřovat, máme něco rozjednáno. Myslím, že nový trenér by družstvo mohl vést už v příštím zápase.“

Kdo tedy povede Staňkov jako hlavní kouč v neděli při domácím zápase s Blovicemi, se teprve uvidí. Jasno by mohlo být už po dnešním odpoledním tréninku. Nedělní výsledek ze Zbiroha řadí mezi adepty Zdeňka Zahoře, podle staňkovského klubového webu je ve hře i někdejší trenér Domažlic, Chodova či Klenčí Miroslav Chmelík. Možná klub jedná i s dalšími trenéry…