Staňkov - Chotíkov 3:1 (2:1)

„Naše mužstvo začalo aktivně, hosté nijak nepotvrzovali pověst černého koně soutěže, zkušený Belan sice rozdal několik kvalitních přihrávek, jinak ale Chotíkov nepředváděl nic světoborného a zejména v obraně vyloženě tápal,“ informuje oddílový web.

Do vedení mohl dostat Staňkov Plas, ve vyložené šanci bohužel pálil nad branku. Radost mezi domácími fandy zavládla až po dorážce Částka ze dvou metrů. Hosté sice zanedlouho vyrovnali, ale Částek dal ještě před koncem první půle druhý gól, velmi podobným způsobem jako v prvním případě. Částek mohl ve druhé půli přidat třetí gól, šel sám na brankáře, udělal mu kličku, ale obránce hostů mu na poslední chvíli míč ukopl. I tak je po sedmi kolech v pořadí střelců na druhém místě s osmi přesnými trefami.Lepší je zatím jen kolovečský Šperl, který má na svém kontě 12 gólů.

Na 3:1 tedy zvýšil Janka z penalty - byla nařízena za úder, který brankář Chotíkova uštědřil Trhlíkovi před rohovým kopem. Do branky šel hráč z pole a Janka ho prostřelil. Chotíkov dohrával o devíti, rozhodčí potrestal červenou kartou brutální faul jednoho z jejich hráčů na Plase. V závěru Staňkov už jen kontroloval vedení a nepouštěl se do rizika.

Staňkov: Vacík - Bozděch, O. Bauer, Poslední, Štverka (82. Regál) - Russ (70. Hadrava), Dolejš, Trhlík, Plas - Janka, Částek (85. Brož).

Na webových stránkách věnujícím se staňkovskému fotbalu je i hodnocení hráčů základní jedenáctky, které je následovné: Vacík 7 - spolehlivost a zkušenost, Bozděch 5 - několik dobrých zákroků, ale rozehrávku je třeba zlepšit. O. Bauer 6 - ví, co má hrát, Poslední 7 - zkušenost a přehled, Štverka 7 - také to není žádný zajíc, ale co takhle víc podpořit ofenzivu? Russ 6 - v záloze mu to celkem sedí, ale na defenzivě třeba zapracovat, Dolejš 6 - hrál dobře dozadu, Trhlík 6 - neúnavný dělník, ale ještě chybí herní pohoda, Plas 6 - škoda zahozené šance, Částek 7 - dal dva góly, to je skvělá vizitka, ne? Janka 7 - v útoku to bylo lepší než v záloze, pěkné centry.