Staňkov – Stříbro 1:0 (0:0)

Branka: 86. Russ

Do prvního poločasu vstoupili lépe hosté. Už ve 3. minutě musel staňkovský gólman Jánský likvidovat první střelu Jareše. V 9. minutě na druhé straně po nahrávce Janky hlavičkoval na bránu Stříbra Vachtl, ale mířil těsně nad. Janka měl šanci dostat svůj tým do vedení i v 16. minutě, když kopal přímý kop, ale Kostelníčkovi se míč podařilo vypíchnout. Další šanci měli staňkovští ve 27. minutě, když míč k brance hostů odcentroval Bočan a o dorážku se postupně snažili Vachtl, Hadrava a Hönig. Ani jedna z jejich střel však neskončila v síti. Ve 39. minutě měli na opačné straně hřiště šanci stříbrští, když po rohovém kopu vystřelil na bránu Hruška. Střela však mířila těsně nad. Ve 40. minutě ještě mohli skórovat domácí. Po autu hlavičkoval na bránu hostů Bočan, ale gólman střelu na poslední chvíli vypíchl.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí, ale ke konci zápasu se hra vyrovnala. V 54.minutě vystřelil na Kostelníčkovu bránu Janka a jeho střelu mohl ještě dorážet Vachtl, ale mířil těsně vedle. O minutu později se uvolnil stříbrský Dyk, ale Jánský střelu s jistotou zlikvidoval. V 57. minutě se po přihrávce Hrušky dostal do těsné blízkosti Jánského brány Andrle, ovšem střela mířila těsně nad. V 70. minutě musel Jánský zasahovat znovu, když kryl Jarešovu střelu z ostrého úhlu. O pět minut později na druhé straně hřiště poslal míč na hlavu Russa Dolejš, ale jeho hlavička mířila těsně nad Kostelníčkovu bránu. V 84. minutě mohl skórovat stříbrský Uhlíř, ale i jeho střelu Jánský kryl. Rozhodující okamžik zápasu tak přišel o dvě minuty později, když Brož poslal skvělou přihrávku Russovi a ten přesně zakončil do brány hostů – 1:0. V posledních minutách zápasu se hosté ze všech sil snažili vyrovnat, ale staňkovští už stav utkání udrželi.

„Byl to velice vypjatý zápas. Sestavu lepíme ze všeho, co je k dispozici, takže hrají i ti hráči, kteří by normálně měli málo šancí zahrát si krajský přebor. Důležité bylo, že jsme neinkasovali gól. Mužstvo hrálo disciplinovaně. Jsou tam sice individuální chyby, ale to pramení z individuální výkonnosti a schopnosti hráčů. Jinak dodrželi všechny mé pokyny a soupeře do nějaké vyložené šance nepustili. Myslím si, že toto vítězství bylo naprosto zasloužené,“ řekl po skončení zápasu staňkovský trenér Vojtěch Šindler.

Staňkov: Jánský – Štverka, Gust, Janka, Hrach – Řeháček, Regál,Hönig, Hadrava (60. Russ) – Vachtl a Bočan. Trenér: Vojtěch Šindler.