Vzhledem k nezpůsobilému hřišti se rozhodlo vedení mužstva po domluvě s hosty přesunout utkání na umělou trávu v Horšovském Týně. Tato změna prospěla Staňkovu, nové složení mužstva se jasně projevilo na hře, když domácí celé utkání dominovali na trávníku a po zásluze nad Manětínem zvítězili.

Proti Manětínu měl nový stankovský trenér Tolar k dispozici kompletní kádr až na svého syna Miloše, jenž hraje na postu stopera. Na jeho pozici se představil úspěšně Dolejš. Sestava domácích byla úplně jiná než v podzimních zápasech, v základní sestavě nastoupily nové posily: Bozděch, Šimandl, Forst, Leider a po roční pauze způsobené zraněním také uzdravený Ševčík. Na lavičce měl trenér ještě brankáře Pareského, Dostálíka a dalšího navrátilce po zranění Russe.


FK Staňkov – Manětín
2:0 (1:0)

Staňkov vyrukoval na hosty s novým herní projevem, na který nebyli fanoušci minimálně celý minulý rok zvyklí (hráči Staňkova předváděli běhavý fotbal, soupeře obtěžovali presinkem, kombinovali po zemi a často se pouštěli do zakončení). První nebezpečnou střelu vyslal na branku soupeře v 10. minutě Janka, ale brankář Manětína ji vyrazil na roh. V 18. minutě pronikal po levé straně Šimandl, ale byl faulován, Janka rozehrál přímý kop a faulovaný Šimandl hlavou poslal domácí do vedení 1:0.

Hosté se snažili velkou část utkání hrát přes velmi aktivního a vysokého Švehlu, to se jim však nezdařilo, neboť Švehlu si domácí obrana pohlídala celé utkání. Poté Manětínští zkoušeli posílat dlouhé míče za obranu, ale do vyložené šance se opět nedostali.

V úvodu druhého poločasu hosté na několik minut převzali iniciativu, ale po čtvrthodině už na hřišti měli jasnou převahu opět domácí. Rozhodující moment utkání přišel v 65. minutě, po levé straně pronikající Leider, předložil nádherně míč Dolejšovi, který si z obrany naběhl do koncovky a mířil neomylně 2:0.

V závěru utkání měli ještě šance Janka a Leider, avšak gólu se již fanoušci nedočkali, neboť hosté z Manětína se už na odpor nezmohli.
„S průběhem utkání jsem spokojen, kluci předvedli velmi pohledný a rychlý fotbal. U obou branek figurovaly nové posily, takže jsem nadmíru spokojen. Domácí vzdorovali, ale druhý gól jejich odpor zlomil a my poté měli ještě několik šancí. Věřím, že pokud předvedeme o následujícím víkendu stejný výkon jako dnes, máme šanci v Nepomuku získat nějaké body,“ prozradil po utkání předseda TJ Staňkov Jaroslav Baar.

Sestava FK Staňkov: Jánský - Hrach, Dolejš, Ševčík, Bozděch - Zahoř, Kukla (88. Russ), Forst, Šimandl (77. Dostálík) - Janka, Leider.