Domácí nováček oblastní I.B třídy se netají se svými ambiciózními plány stoupat každý rok o soutěž výše, a proto se do jeho kádru vracejí zajímavá jména. Hosté z domažlického okresu zase chtějí co nejrychleji zapomenout na minulou sezonu krajského přeboru, v jejíž zkrácené verzi obsadili poslední příčku. Oba týmy však ke vzájemnému zápasu nastoupily citelně oslabeny a z nezáživného fotbalu se nakonec zrodila jednoznačná výhra domácích 6:1.

„Kvůli zranění nebo dovoleným nám chybělo asi pět hráčů, se kterými počítáme do základního kádru,“ říká vedoucí mužstva FK Tachov Jan Vydra. Staňkované na tom byli ještě hůře. Ze stejných důvodů představili kombinovaný tým mužů a dorostenců. Navíc dorazili pouze v deseti, a tak jim domácí jednoho ze svých mladých hráčů půjčili.

Rozdíl dvou tříd tak byl tak prakticky smazán a na hřišti to bylo vidět.

Již ve druhé minutě si na roh Hudce naběhl Sláma a bylo to 1:0. „Úvodních třicet minut se hrálo v podstatě jen před brankou Staňkova. Ve velké šanci nejprve netrefil míč Viterna, poté hezky zakombinovali Hudec s Gaytanovem, gólman Jánský vyrazil na roh, a po něm si dezorientovaný obránce hostů dal vlastní gól. Když pak v 19. minutě Hudec ukázkově obstřelil zeď, bylo v podstatě po zápase,“ popisuje úvod střetnutí Vydra.

Tachovanům se pak zranili Sláma s brankářem Landrgottem a do branky si musel stoupnout Gabčo. Hosty to jakoby nakoplo a začali se osmělovat. Střelu Záhoře však Gabčo vyrazil a Sloup sám před brankou mířil nad břevno. Na druhé straně sami před brankářem neuspěli Gaytanov ani Hudec.

V poločase tak na ukazateli skóre svítilo 3:0 pro FK Tachov.

Druhá půle také příliš fotbalové krásy nepobrala, ale na obou stranách se v dobrém světle ukázali hráči s východními kořeny. Staňkované hrozili především přes rychlého jedenadvacetiletého Oleha Rusnaka, na druhé straně hýřil aktivitou stále ještě patnáctiletý Yavor Gaytanov. Předvedl několik hezkých průniků, které však většinou končily střelou vedle. Ve svém věku nebyl Gaytanov na hřišti výjimkou, neboť v modrobílém dresu soupeře měli stejný ročník narození hned čtyři fotbalisté – Tomášové Kopecký a Kucharič, Matyáš Hodan a Marek Kastl.

Po hodině hry byl po závaru ve vápně hostů faulován Kořínek a Hudec z penalty nadvakrát upravil na 4:0. Domácímu Vávrovi se pak asi hostů zželelo a fauloval hostujícího Sloupa. Rusnak se z penalty nemýlil a snížil na 4:1. Deset minut před koncem se však ukázal další tachovský talent Matěj Zeman. Po rozehraném rohu si to namířil přímo k brance a střelou o tyč překonal bezmocného do druhé půle střídajícího gólmana Škampu. Poslední slovo patřilo ještě domácímu Lukáši Hudcovi, který potrestal faul na sebe sama a z druhé tachovské penalty završil hattrickem na konečných 6:1.

O nadcházejícím víkendu nastoupí oba týmy v dalších přípravných zápasech v sobotu od 17 hodin. Tachov doma přivítá plzeňský SSK Bolevec, staňkovští fotbalisté budou hosty v Lubech u Klatov.

FK Tachov – FK Staňkov 6:1 (3:0)

Góly: Hudec 3, Sláma, Zeman, vlastní – Rusnak.

Rozhodčí: Landrgott. Diváků: 40.

Tachov: Landrgott (Gabčo) – Sloup, Gabčo, Vávra, Šuranský, Viterna, Kořínek, Sláma, Gaytanov, Zeman, Hudec. Střídali: Kropáč, Burda, Čoka. Trenér: Jaroslav Pták.

Staňkov: Jánský (46. Škampa) – Záhoř, Liška, Kopecký, Sloup – Rusnak, Hodan, Kastl, Vrba – T. Kucharič, Le Quoc. Trenér: Milan Kucharič.