Souboj dvou týmů, které po minulé sezoně v krajském přeboru sestoupily, přineslo hned první kolo I.A třídy.
Oba celky se potýkají s řadou problémů ohledně hráčského kádru. Ze Staňkova odešli všichni hráči, co zde působili na hostování. Navíc do Holýšova zamířila dlouholetá opora týmu Trhlík (hostování) a do Německa odchází Bauer. Staňkovský fotbalový klub se proto snaží najít nové posily, které by klub udržely alespoň v nynější soutěž.

Manětín – Staňkov
1:1 (1:0)

Domácí byli v prvním poločase aktivnější a po brance Dobrého se rychle dostali do vedení 1:0.

Po změně stran se ale Staňkov rozehrál a začal vytvářet tlak. Po přímém kopu Janky se do střely skvěle položil Bauer, který hlavou vyrovnal – 1:1.

Do konce utkání se už diváci gólu nedočkali, a tak se týmy o body rozdělili.

V dresu Staňkova se objevili jak hráči ´áčka´ tak i B týmu. Vedle tradičních opor Jánského nebo Janky se ve velmi dobrém světle ukázali kromě jiných obránce Kaufner a útočník Bočan.

Branky: Dobrý - Bauer. Rozhodčí: Kostelník. ŽK: 3:2, Diváků: 150
Sestava FK Staňkov: Jánský - M. Kaufner, Regál, Bauer, Hrach - L. Kaufner (L. Zahoř), Janka, Dolejš, Král - Bočan (Koriták), Morkes. Trenér: Zdeněk Zahoř.

Během nadcházejících dnů se staňkovský klub pokusí dotáhnout do cíle několik rozjednaných posil. Někteří z těchto hráčů by mohli nastoupit v následujícím proti Nepomuku, který porazil VD Luby 4:1 a zatím vede tabulku. Utkání Staňkovští odehrají na domácí půdě už tuto neděli od 17 hodin.