Stafin Holýšov vykradl Plzeň

PLZEŇ - Kapitán Tlustý opět vystřílel Holýšovu body a Stafin zatím vede krajskou tabulku

28.8.2008

Holýšovský Procházka (v bílém dresu) utíká plzeňskému obránci. Foto: Jan ZavadilFoto:

Fotbalisté Holýšova zavítali v sobotu odpoledne k prvnímu utkání na hřiště soupeře. Soupeřem byl tým SK ZČE Plzeň. Domácí Plzeň, pod vedením bývalého trenéra Holýšova Votípkou, pomýšleli na výhru, ale byli to hosté, kdo si nakonec odvezli tři body .

SK ZČE Plzeň - Stafin Holýšov 1:2 (0:1)

Obě mužstva vstoupila do zápasu bojovně s cílem vyvarovat se chyb a strhnout vedení na svou stranu. Ve 12. minutě zahrávali domácí hráči roh, ale bohužel z něj nic nevytěžili. V 16. minutě se holýšovský Jeniš protáhl až do vápna, kde přihrál Russovi, ale ten mířil těsně nad branku. Ve 20. minutě stáhl domácí hráč k zemi za dres Hamerníka, ale rozhodčí žlutou kartu neudělil. O tři minuty později vytěžili hráči Stafinu roh. Toho se ujal Procházka a ve vápně našel Tlustého, který se nemýlil a poslal svůj tým do vedení 0:1.

Od této chvíle se hra vyrovnala za menší režie Holýšova. Několikrát se ve slibné šanci utopili holýšovští hráči ve vlastních kličkách. Ve 2. minutě druhé poloviny poslal plzeňský útočník dalekonosnou střelu, ale pouze nad Jančovu branku. V 51. minutě se protáhl po pravé straně Jeniš, který tvrdou střelou donutil domácího brankáře vytěsnit míč na roh, který zahrával kapitán hostů Tlustý, ale přestřelil. V 58. minutě se po dlouhé době dostali k míči domácí, kteří zahrávali roh, ale důsledná obrana Holýšova vše vyřešila. V 75. minutě vykopával míč z brankové čáry Majlát. O dvě minuty později mohl Jeniš ve vápně střílet, ale raději zvolil přihrávku Tlustému, který smolně nastřelil levou tyč domácí branky. V 80. minutě byl Jeniš faulován ve vápně a rozhodčí nařídil penaltu. Míč si na značku pokutového kopu postavil – kdo jiný než nejlepší exekutor holýšovských penalt – Tlustý a míč chladně poslal k pravé tyči– 0:2.

V 85. minutě vykopával z brankové čáry dvakrát balón Majlát. V 88. minutě se ocitl ve velké šanci Tlustý, ale sám se ukličkoval a přišel o míč. V 90. minutě se domácím podařilo snížit. Do vápna se protáhl Votípka a nemýlil se – 1:2.

Rozhodčí nastavil pět minut, během kterých hráči plzeňského celku vyvinuli ohromný tlak, ale hosté jej přestáli a mohli se radovat ze tří bodů.

"Holýšov zaslouženě vyhrál, nepohlídáme si standartní situace, ikdyž jsme z nich inkasovali již v předešlém zápase. První gól jsme dostali z rohu. A to se nemůže stávat,“ postěžoval si po zápase trenér domácích Votípka. “S výsledkem utkání jsem spokojen, ale s výkonem hráčů již méně. Klíčový moment utkání vidím v proměněné penaltě, kdy jsme plzeňskému celku odskočili o dva góly,“ dodává k zápasu Štěpán Hirschl, trenér vítězného Stafinu. Nejlepší hráči: Ulč – Kaas, rozhodčí: Homr, ŽK: 1:1.

Sestava Holýšova:

Janča, Hamerník, Hrdina (53. Snášel), Kaas, Majlát, Jeniš (87. Juráš), Tlustý, Procházka, Russ (74. Vrba), Lukáš (81. Dostálík), Šimka. Trenér Holýšova: Štepán Hirschl. Fandilo 120 diváků.

Autor: Jan Zavadil

28.8.2008 VSTUP DO DISKUSE

Zloděj ukradl ve Všerubech motorovou pilu

K VEČERNÍMU TRÉNINKU  v Lucernu nastoupil s krytem na obličeji i David Limberský, podle slov trenéra Pavla Vrby však k utkání nominován nebude.

Nebude to jednoduché, míní kouč Vrba

Mladík řídil bez řidičáku

Domažlice – V pondělí ráno 21letý muž po páté hodině ráno usedl na sídlišti Kozinovo Pole za volant svého vozu Volkswagen Passat a řídil ho směrem do Masarykovy ulice, kde byl kontrolován policisty.

Opilec tankoval ve Vránově bez placení

Holýšov – Na čerpací stanici ve Vránově 22letý mladík natankoval šest litrů benzínu za zhruba 200 korun a bez zaplacení ujel.

Planý poplach v domažlické pobočce České spořitelny

Domažlice – V úterý odpoledne zasahovali domažličtí hasiči v budově České spořitelny v ulici Msgre B. Staška.

VÍME PRVNÍ

Opět žhář. V Poběžovicích hořelo další auto

Poběžovice – Ve středu ráno mezi 5.15 a 5.40 hod. neznámý pachatel úmyslně zapálil dodávku Fiat Ducato na volně přístupném prostoru v Poběžovicích nedaleko místní školy. Podle informací Deníku se na místě našel hadr se zbytky zápalné látky. Vůz má patřit romskému majiteli.