Holýšov nastoupil k tomuto utkání se čtyřmi staronovými tvářemi. Na trávníku bylo vidět, že hlavně návrat Jana Nového do obrany a Miroslava Manowetze, jehož návrat je téměř na spadnutí, týmu prospíval. Zápas byl první prověrkou obou týmů před jarní částí krajského přeboru, v jehož prvním kole na sebe oba soupeři narazí.


FK Stafin Holýšov – Slavoj Koloveč
2:2 (1:1)
Vlahý vstup Holýšova do utkání byl hosty z Kolovče potrestán již v 1. minutě, kdy se střela z rohu snesla na hlavu kolovečského Bittengla, který jej chladně poslal za záda Janči 0:1.

Hráči Slavoje převzali na hřišti iniciativu a mírnou převahu, kterou ale ve 20. minutě ukončil po přihrávce Hulina, který vystřelil tvrdou střelou, kolovečský brankář míč přizvedl, ale jeho doplachtění do sítě již nezabránil 1:1.

Od této chvíle se hra vyrovnala s menší převahou Stafinu. Ve 25. minutě střílel z úhlu Tlustý, ale ke smůle hráčů Holýšova míč letěl pouze podél brankové čáry do zámezí. V prvním poločase nebylo vidět příliš mnoho šancí, obě mužstva se snažila vytvořit si tlak a sehrát se před jarní částí sezóny.
Do druhého poločasu naskočila obě mužstva obměněna o hráče, kteří si v prvním poločase nezahráli. V 51. minutě zahrával Holýšov roh, ale míč byl odhlavičkován.

O dvě minuty později rozhodčí chybně zamával holýšovskému hráči ofsajd, neboť jinak by šel hráč sám na brankáře.

V 61. minutě se poprvé zaskvěl bravurním zákrokem brankář Holýšova Marcel, který tvrdou střelu nádherně vytáhl nad branku. Narůstající převahu

Stafinu korunoval v 63. minutě Manowetz, který poslal Holýšov z přímého kopu do vedení 2:1.

Tři minuty po tomto gólu byl ve vápně jasně faulován právě Manowetz, ale rozhodčí Liškutín k úžasu všech přítomných pokutový kop nenařídil.
V 73. minutě rozhodčí svůj zajímavý metr korunoval, když na druhé straně již penaltu nařídil a Diepold se nemýlil 2:2. Tento pokutový kop se ale pravděpodobně pískat měl.

V 80. a 84. minutě se dvěma nádhernými zákroky opět blýskl holýšovský gólman Marcel, který své spoluhráče podržel a míč vždy nádherným zákrokem vytěsnil.

Utkání se poté již dohrávalo ve středu hřiště s občasnými výpady jednoho či druhého týmu, ale bez zakončení.

„Je to první utkání, hráči se rozehrávají a sehrávají. Remíza je přijatelná. O Kolovči se ví, že je to silné mužstvo, které má ambice hrát v první polovině krajské tabulky. Nejde pouze o výsledky, ale hlavně o to, aby se naše mužstvo sehrálo před jarní částí a hlavně, aby se žádný z hráčů nezranil,“ dodal po zápase předseda holýšovského klubu Karel Králík.