V krajském přeboru hostil v neděli Stafin Holýšov v rámci 5. kola celek z opačného konce tabulky Dioss Nýřany.

Stafin Holýšov – Dioss Nýřany
3:1 (2:1)

Do utkání vstoupila obě mužstva bojovně, za mírné režie hostujících hráčů. Domácí se na začátku zápasu dopustili mnoha nepřesností a potrestání se dočkali již v 5. minutě. Po chybě v obraně se dostal k míči nýřanský Rada, který střílel k tyčce a od ní se míč odrazil do brány – 0:1.

V 9. minutě prodloužil Jeniš přímý kop Snášela až do vápna, ale ve velké šanci vzal hostující brankář míč Tlustému doslova z nohy. Ve 13. minutě se ve velké šanci ocitl nýřanský útočník, ale míč mu proskočil. V 18. minutě vybojovali domácí roh, který zahrával Hulina. Míč doletěl až do vápna, kde jej hlavičkou usměrnil Hamernik do šibenice hostující branky – 1:1.

Během pěti minut zahrávali domácí tři přímé kopy, ale ani z jedné šance Faita, hájící nýřanskou branku, neohrozili. Ve 33. minutě se opět holýšovští diváci zaradovali. Lukáš hodil dlouhý aut až do vápna, kde jej Hulina brilantně usměrnil Tlustému přímo na nohu a ten z první pálil pod břevno – 2:1.

V druhém poločasu se diváci dočkali první vážné akce v 56. minutě, kdy utekl po straně domácí Hulina, přihrál Tlustému a ten nedal Faitovi šanci – 3:1.

V 62. minutě dostal žlutou kartu nýřanský Liška a o tři minuty později opět hostující Rada. O chvíli později střílel nebezpečně Hulina, ale trefil jen brankáře. Ani z následné dorážky nic nevytěžil Procházka. V 73. minutě pálil hostující útočník, ale míč prošel jen podél brankové čáry. O tři minuty později obdržel Tlustý ve vápně přihrávku, ale v pádu střílel nad branku. V 87. minutě zahrával holýšovský Hulina do vápna, ale Tlustý byl obsazen nýřanskými obránci a nedostal se k balonu. Poslední akcí Holýšovských byl únik Majera po straně, ale Lukáš střílel nad branku hostů.

„Pár dobrých brejků jsme měli, ale domácí Stafin byl lepší. Výhru si zasloužil. Hráli jsme dobře na to, že máme čtyři hráče zraněný a jeden z toho je klíčový. Výsledky zatím nemáme, ale s hrou našich hráčů jsem spokojen,“ prozradil nýřanský trenér Milan Niedermayer.

„S výsledkem dnešního zápasu jsem pochopitelně spokojený, ale výkon našich hráčů mě velmi rozladil. Už jsme předvedli lepší hru,“ postěžoval si holýšovský trenér Štěpán Hirschl.

Autor: Jan Zavadil