Tři góly v rozmezí úvodních pětadvaceti minut vsítili fotbalisté z Horšovského Týna v sobotním derby krajské I.B třídy do sítě Klenčí. Čtvrtou branku pak přidali ve druhé půli, nic na tom neměnil fakt, že od 55. minuty dohrávali bez vyloučeného Martina Věnečka po druhé žluté kartě.

Horšovský Týn – Klenčí
4:0 (3:0)

Domácím vyšel vstup utkání, když se po osmi minutách hry ujali vedení. Tomáš Šindelář z rohového kopu stříleným centrem našel Podaného, který hlavou překonal bezmocného Vebera – 1:0.

Na druhé straně Housar po pronikl po levé straně, ale na jeho centr Franek nedosáhl. Ve 20. minutě si domácí fotbalisté zopakovali gólovou situaci. Roh opět rozehrál Tomáš Šindelář a Jiráň hlavou podruhé rozvlnil síť za zády Vebery – 2:0.
Následně mohl Kopřiva přidat třetí gól, ale v dobré pozici mířil vedle. Ve 25. minutě stejný hráč našel volného Martina Věnečka, po jehož hlavičce Podaný zblízka prostřelil Vebera – 3:0.

Na druhé straně čtyři minuty poté z trestného kopu střílel Brašna, jehož pokus vyrazil domácí gólman, stejně jako následnou dorážku klenečského záložníka. Těsně před přestávkou chyboval brankář hostů, ale Beneš přehlavičkoval prázdnou branku.

Na začátku druhé půle pronikl po pravé straně Čech, po jehož centru Věneček nadvakrát kryl před dotírajícím Housarem. O minutu později Housar mířil vedle. Na druhé straně po rychlém brejku Barták trefil pouze boční síť. V 55. minutě střílel těsně vedle Tomáš Hromník. O pár sekund později Martin Věneček zbytečně fauloval, uviděl druhou žlutou a vzápětí červenou kartu. Domácí i v deseti měli více ze hry a v 68. minutě po rozehraném trestném kopu Kopřivy Tomáš Šindelář rozjásal domácí příznivce počtvrté – 4:0.

Hosté bojovali, ale domácí hrající v pohodě hru po zbytek zápasu kontrolovali a radovali se z vysokého vítězství.

Sestava Horšovský Týn: Petr Věneček – Martin Věneček, Radek Šindelář, Luděk Kopřiva, František Cihlář – Pavel Beneš, Tomáš Šindelář, Tomáš Beránek, Pavel Barták – Tomáš Podaný a Michal Jiráň. Střídali: David Spiegel, Jan Ludvík, Miroslav Komárek a Václav Šperl. Trenér: Luděk Kopřiva.

Sestava Klenčí: Zbyněk Veber – Jiří Houdek, Miroslav Holar, Ivan Hromník, Pavel Sokol – Zdeněk Housar, Vladimír Čech, Tomáš Macht, Lukáš Brašna – Tomáš Hromník a Jindřich Franek, Střídal Pavel Vejmelka. Trenér: Pavel Smazal.