Tou zatím poslední je příprava velkého turnaje v malém fotbale pro šestnáct týmů na hřišti v Koutě na Šumavě. Vypukne už o nadcházejícím víkendu a nebude pouze o gólech a bodech…

„Samotný fotbal a výsledky, to je pouze jedna stránka celého projektu. Tou druhou je charitativní podtext celé akce, protože chceme pomoci dobré věci. Dobrovolné vstupné a také finanční příspěvky od týmů a sponzorů půjdou na léčbu a péči o čtyřletou Sofinku z Chotiměře, která má diagnostikovánu mozkovou obrnu a už prodělala několik operací. V neděli v rámci finálového zápasu vybranou částku předáme mamince holčičky,“ uvádí Jan Zavadil.

Proto také doplnil do názvu turnaje Soccer Cup podtitul Fotbal pro život.

Dvoudenní turnaj se uskuteční na hřišti Sokola Kout na Šumavě. Hrát se bude na dvou travnatých plochách a celá akce je pojatá jako velký fotbalový happening. „Chceme, aby vládla naprosto uvolněná a přátelská atmosféra. Areál bude přístupný už od pátku 24. července od 16 hodin. Hodinu nato už bude otevírat i hospůdka u hřiště a od půl šesté do jedenácti večer k pohodě přispěje i hudba DJ YoutuZa. V sobotu budou po slavnostním zahájení v deset a v neděli už od půl desáté dopoledne na programu samotné fotbalové zápasy ve třech skupinách a následném play-off. V sobotu po páté odpolední se bude losovat tombola o desítky zajímavých ´cateringových´ cen a večer zpříjemní od 19.45 do 23 hodin Paul Wacker guitar performance. Nedělní play-off vyvrcholí finálovým zápasem někdy okolo třetí hodiny odpoledne,“ detailně popisuje plánovaný průběh turnaje jeho hlavní organizátor.

O účast na prvním ročníku Soccer Cupu byl značný zájem a nakonec se ho zúčastní šestnáct týmů z řad místních fotbalových mužstev i futsalových týmů z regionálních i vyšších soutěží.

A nouze rozhodně nebude o zajímavá jména z těchto populárních sportů, vždyť svoji účast přislíbil například i fotbalista prvoligové Sigmy Olomouc a domažlický odchovanec Martin.

„Utkání budou rozhodovat zkušení fotbaloví sudí Zuzana Špindlerová, která píská první ligu žen a mužskou divizi, Zdeněk Říha a Miroslav Pena. Možná si vezmu píšťalku do pusy i já, ale spíš se budu muset věnovat organizačním záležitostem, aby všechno klapalo, jak má,“ přemítá Jan Zavadil.

Rozlosování do skupin:

Skupina A: SK Slovan Kvíčovice, Vocamcaď Pocamcaď, Chelsea Mlátičky, Horšovský Týn, Maxim Team.

Skupina B: Zahořany, Spartak Klenčí, Litrpool, Šlehačky, RSC Domažlice.

Skupina C: SK Nová Ves, FC Břišní sudy, Domažlický Esa, Dobrákovo svěřenci, No limit°, Benfika Všeruby.