Utkání se vyvíjelo po celou dobu jednoznačně a prohra 4:1, kterou si Staňkovští odvezli, je ještě milosrdná, neboť domácí spálili mnoho velkých příležitostí.

Dynamo Horšovský Týn B – FK Staňkov 4:1 (2:0)

Staňkovští přijeli na zápas v počtu deseti hráčů, z nichž navíc tři byli trenéři a tento fakt byl znát od prvních minut, kdy domácí borci svým soupeřům půjčovali balón jen sporadicky a precizně kombinovali zejména přes záložníka domácích Šinála, který po jedné z mnoha pohledných akcí a individuálním uvolnění vstřelil z dálky vedoucí branku. Za malou chvíli to mohlo být ještě o branku víc, ale střele domácího hráče stálo v cestě břevno. S blížícím se závěrem první půle měli domácí další velkou příležitost, ale jak přímý kop Šinála, tak následná střela se naujala. Pak přišel rohový kop, kdy se po zmatku nejlépe zorientoval Komárek a ve skluzu zvýšil skóre na 2¬:0. Vzápětí měli příležitost i hosté, ale po rychlém brejku při nich nestálo štěstí. Na předchozí akci navázali domácí, ale pěkné kroucené střele stála v cestě tyč.

Po minutě hry od zahájení druhého dějství na 3:0 zvyšoval krásnou ranou z dálky přes brankáře doprostřed branky domácí obránce Václav Rada. Po patnácti minutách, kdy se hra opticky vyrovnala, hosté přeci jen po akci hrajícího trenéra Kuchariče snížili na 3:1. O necelých pět minut později nastřelili domácí brankovou konstrukci potřetí, když se vyslaná bomba z Radovy kopačky odrazila od břevna na brankovou čáru a před následně dotírajícími hráči odvrátili Staňkovští míč do bezpečí. Zajímavá situace nastala v 80. minutě, když na se na jediného obránce řítila trojice týnských fotbalistů, ale přes tuto převahu se ke střele nedostali.

Na závěr domácí vstřelili ještě jednu branku, když Šinál vyslal nádhernou kolmici do běhu na Falouta, který si míč jednou posunul a placírkou na vzdálenější upravil na konečných 4:1, přestože v úplně poslední minutě Praštil ve vyložené pozici branku přestřelil. „Dnes jsme v sestavě měli snad jen tři nebo čtyři hráče z áčka, takže jsme zápas vzali vyloženě jen jako trénink. Co se týče posil sestavy na jaro, tak jsme ztratili dva hráče, zejména Firlingera, který odešel do Kolovče, protože nám dělal celou hru. Jinak se snažíme hráče udržet a tak jednoho nebo dva ještě přivést,“ shrnul po utkání trenér Staňkova Milan Kucharič.

Dynamo Horšovský Týn B: Cihlář – Radecký, Kopejko, Rada, Komárek – Praštil, Svoboda, Šinál, Falout (Šperl) – Sofronk, Bouda
FK: Staňkov: Jánský – Kaufner L., Dolejš, Ševčík, Kaufner M. – Kukla, Janka, Jírut, vypůjčený hráč – Škampa, Kucharič
Branky domácí: Šinál, Komárek, Rada, Falout

Autor: Aleš Malár