Úterní zápas 0:0 v Plzni příliš nenapověděl, které mužstvo postoupí do třetího předkola soutěže. Odveta je na programu za týden v Řecku.

Trenér Viktorie Pavel Vrba vsadil na vítěznou sestavu z ligového utkání v Liberci s kosmetickou změnou na pravém kraji obrany, kde zraněného Řezníka nahradil Havel, který dohrával zápas už na severu Čech.

Oba týmy zpočátku předváděly opatrný fotbal. S ohledem na pohárovou matematiku nastoupila Plzeň do zápasu s cílem doma nedostat gól. První střelu mezi tyče měli domácí. Až v 18. minutě Kayambův lehký pokus do středu branky chytil Sá.

Chvílemi měla ze hry více Viktoria a někdy Olympiakos, ale bez nebezpečného zakončení ve finální fázi. Po půlhodině hry slabou střelu Kalvacha zlikvidoval gólman Pirea. První gólovou šanci duelu měla v 38. minutě Viktoria po akci agilního Kopice, po jehož přihrávce skvěle vychytal Sá. Ve 44. minutě zahrozila opět Plzeň, když Kopicovu hlavičku tečoval záložník Olympiakosu Guilherme do pravé tyče.

Po přestávce byla kreativnější Viktoria a hrálo se kolem pokutového území Pirea. V 50. minutě Kayambova rána rozvlnila pouze boční síť. Vyloženou brankovou příležitost si však Viktoria nevytvořila. Dvacet minut před koncem kouč Vrba vystřídal nevýrazného Krmenčíka.

Od 70. minuty převzali iniciativu hosté. Bouchalakisova technická střela těsně minula tyč Hruškovy branky.

Ke konci zápasu na obou stranách přibývalo nepřesností. A obě mužstva jako by se smířila s bezbrankovou remízou.

Poločas: 0:0. ŽK: Havel - Semedo. Diváci: 10 632.

Viktoria: Hruška – Havel, Pernica, Brabec (72. Hejda), Hloušek – Hrošovský, Kalvach – Kayamba, Čermák (83. Mihálik), Kopic – Krmenčík (69. Chorý).

Olympiakos: Sá – Tsimikas, Papadopoulos (22. Ba), Semedo, Elabdellaoui – Guilherme, Bouchalakis – Masouras (81. Randelović), Valbuena (56. Camara), Podence – Guerrero.

Fotbalisté Viktorie se chystají na zápas s Olympiakosem. Na snímku je u balonu plzeňský útočník Michael Krmenčík, vedle něj stojí Luděk Pernica.