Sám Adolf Šádek to ale později večer dementoval. „S majitelem Zbrojovky Brno Václavem Bartoňkem mám nadstandardní přátelský vztah, nicméně na vstup do brněnského fotbalu se rozhodně nechystám. Možná tam došlo z jeho strany k nějakému nepochopení,“ uvedl v prohlášení rozeslaném novinářům.

„V současnosti jsem stoprocentním majitelem klubu FC Viktoria Plzeň a výkonu této funkce věnuji maximální úsilí a veškerou pozornost. Práce máme před zahájením nové sezony více než dost, tyto spekulace bych tedy chtěl tímto prohlášením zastavit a smést ze stolu,“ doplnil Adolf Šádek, jenž se chystá na páteční hlavní bod oslav 110. výročí založení plzeňské Viktorie.

Adolf Šádek je v plzeňské Viktorii od roku 2007, kdy přišel z tehdy druholigového Sokolova. Začínal jako sekretář, ale brzy se vypracoval do pozice generálního manažera. Letos v březnu se stal šestačtyřicetiletý manažer po Tomáši Paclíkovi vlastníkem klubu.

Stal se synonymem plzeňských úspěchů. Byl s fotbalisty plzeňské Viktorie už všech pěti mistrovských titulů, třikrát s klubem postoupil do základní skupiny Ligy mistrů. Poslední sezona sice nebyla příliš úspěšná, klub na konci soutěže měnil kouče místo slovenského odborníka přišel Michal Bílek.

V lize skončili viktoriáni až na páté příčce, což je nejhorší umístění od roku 2009, ale i tak postoupili podvanácté v řadě do kvalifikace evropských pohárů. V létě se pokusí probojovat do nové soutěže Konferenční ligy UEFA.

Podle informací Deníku Rovnost má však být Šádkův příchod do brněnské Zbrojovky dotažený do konce podzimu a může se stát také spoluvlastníkem brněnského klubu.