Utkání ve středu Čech ale bylo dlouhou dobu otevřené. Ještě v 60. minutě vedli Chodové zásluhou trefy Michala Mlynaříka pouze 1:0. „My měli územní převahu, ale Kladno bojovalo. Od nás to v prvním poločase nebyl ideální výkon. Navíc jsme neproměňovali šance,“ řekl Deníku trenér Jiskry Pavel Vaigl.

Fotbalisté Domažlic deklasovali Kladno.Fotbalisté Domažlic deklasovali Kladno.Zdroj: Deník/Rudolf Muzika

Po hodině hry se však trefil střídající Kryštof Pavlík a svým zásahem rozpoutal nevídanou gólovou smršť, která se nakonec zastavila až na čísle sedm.

„Myslím si, že zápas rozhodla rozdílná fyzická připravenost obou týmů. Dokud domácím stačily síly, byli nepříjemní. Ve druhé půli jsme je přehráli, navíc nám to tam i napadalo,“ pokračoval v hodnocení kouč Jiskry, který tak se svým týmem splnil cíl, kterým byl pohárový postup.

Fotbalisté Domažlic deklasovali Kladno.Fotbalisté Domažlic deklasovali Kladno.Zdroj: Deník/Rudolf Muzika

„Přece jen, soupeř hraje o soutěž níž, výhra a postup byla povinnost,“ doplnil trenér, jehož svěřence čeká v sobotu (od 15 hodin) třetí zápas v novém ročníku ČFL - na Chodsko přijede rezerva pražské Slavie. Očekává se kvalitní fotbalová podívaná, hodně gólů i slušná divácká návštěva.

MOL Cup: SK Kladno - Domažlice 0:7.
Jasná výhra fotbalistů Domažlic, v poháru jdou dál