Jedenáct týmů, z toho dva ze sousedního Německa, se zúčastnilo sobotního fotbalového turnaje starších přípravek nazvaného O pohár starosty města Domažlice. Ten v domažlické sportovní hale uspořádal bývalý dlouholetý hráč domažlických fotbalistů Antonín Vlček ve spolupráci s kamarády a městem Domažlice. Z vítězství se nakonec radovali mladí hráči Dynama Horšovský Týn. Na druhém místě skončil A-tým pořádající Jiskry, třetí bylo Nýrsko.

„Zúčastněné týmy jsme rozdělili do dvou skupin, jedné pětičlenné a druhé šestičlenné. První tři družstva postoupila do finálové skupiny, zbylá pak hrála ve skupině o konečné umístění. Zápasy ze základních skupin se přitom započítávaly. Hrálo se jednou dvanáct minut,“ prozradil hrací systém turnaje hlavní organizátor Antonín Vlček.

Podle jeho dalších slov na turnaji nechyběly jak nejlepší okresní týmy – Dynamo Horšovský Týn, FK Staňkov, Sokol Kout či Jiskra Domažlice, tak i jeden z předních týmů v kraji, Nýrsko. „K vidění byla řada napínavých utkání, nádherných akcí i soubojů. Všem zúčastněným hráčům patří dík, stejně tak i trenérům a všem, kteří mi s organizací turnaje pomohli. Jsem rád, že medaile a poháry předával osobně starosta města Domažlic Miroslav Mach, který výrazným způsobem podporuje nejen fotbal, ale i veškerý sport v našem městě. Dále děkuji Jiřímu Schlägelovi, který dodal ceny pro děti, stejně tak Petru Sukovi, od něhož mělo všech 120 dětí ovoce. Dík patří rovněž hlavnímu organizátorovi Jiřímu Brožovi a také Václavu Jungovi, Karlu Faitovi a Michalu Drozdovi za perfektně připravené sportoviště respektive občerstvení. Nesmím zapomenout ani na rozhodčího Rudolfa Špotáka mladšího, který odřídil spolehlivě všechna utkání turnaje,“ dodává Vlček.

Nejlepším hráčem vyhlásili pořadatelé turnaje Bureše z Nýrska, střelcem Filipa Šťastného z Kouta a cenu pro nejlepšího gólmana si odvezl brankář z německého Rodingu. Organizátoři rovněž nezapomněli ocenit nejlepšího fandu, kterým se stal asistent trenéra Nýrska B pan Novák.