O tomto víkendu se naplno rozběhnou divizní a krajské fotbalové soutěže. Jiskra Domažlice bude hostit v prvním kole divizní skupiny A dlouholetého účast〜níka, mužstvo SK Strakonice.

V minulém ročníku divize se obas soupeří dvakrát střetli. Ve Strakonicích se domácí radovali 3:1. Domažličtí jim porážku oplatili výrazným vítězstvím 6:1 na domácí půdě a tím si zachovali příslušnost pro další ročník divize.

„Na Chodské slavnosti to bude první divizní zápas Jiskry a doufám, že bude hezké počasí a diváci přijdou aspoň v takovém počtu jako minulý rok. Čeká nás těžký soupeř, nesmíme je podcenit, i když jsme je v posledním střetnutí porazili 6:1. Strakoničtí měli ke konci sezony výsledkovou krizi, ale určitě se poučili a budou nám chtít prohru vrátit. Mají okolo osmi posil z různých týmů, například i z Českých Budějovic,“ zhodnotil soupeře prezident Jiskry Jaroslav Ticháček a ještě dodal: „ Domažličtí jsou v oslabení, stále nám chybí kanonýr Martin Šot. Někteří hráči jsou ještě po nemoci. Dále chybí další srdcaři, útočník Michal Bublík a obránce Lukáš Paul. Mrzí mě, že je tolik hráčů zraněných, ale zase mohou náhradníci ukázat své kvality. Hlavně počítáme s podporou fanoušků, kteří nás doposud nikdy nezklamali. Věřím, že na konci zápasu si všichni zakřičí na počest vítězství.“

Tento zápas bude řídit jako hlavní rozhodčí Josef Váňa s asistenty Liborem Zemanem a Pavlem Vlasukem. Všichni tři rozhodčí jsou z Rakovníka. Delegátem bude Jindřich Bartůněk z Bernartic.

Autor: Jiří Pojar