Jak hodnotíte nabité fotbalové léto z pohledu Jiskry?
Samozřejmě, léto bylo opravdu hektické. Přestávka byla velice krátká. Po skončení sezony jsme měli jenom týden volna a poté jsme jeli na turnaj do Rakouska. A potom v rychlém sledu následovalo přátelské utkání se Slávií Praha v rámci oslav sto let fotbalu v Domažlicích. Byla to pro oddíl výjimečná akce, po stránce organizační náročná. Myslím, že se to velmi povedlo a byla početná návštěva. Utkání navštívili i velmi důležití hosté z oblasti sportu a politiky, zástupci našich sponzorů a obchodních partnerů. V rychlém sledu následovala nová sezona a divizní utkání. Máme za sebou pět kol a jsme na druhém místě. Ještě jsme neprohráli. Pro srovnání v loňským roku jsme měli nula bodů. Byli jsme před rokem zoufalí, ale teď je nálada dobrá. I B tým je na tom velmi dobře a po třech kolech má plný počet bodů. Dorost velmi slušně odstartoval jako nováček v divizi a žáci si vedou také dobře. Ze sportovního hlediska musím říct, že jsme spokojeni.

Začátkem září Jiskra hostila Viktorku Plzeň. Jak zápas hodnotíte?
Sice jsme prohráli, ale naši hráči zaslouží pochvalu. Více než hodinu jsme hráli vyrovananou partii za stavu 0:1. Měli jsme tam svoje příležitosti, které jsme bohužel neproměnili. Plzeň nás v závěru trestala a ukázala se silnější v kondici. Jsou to zkušenější hráči. Viktorka zanechala v Domažlicích velmi dobrý dojem svým sportovním vystupováním, ale i mimo hřiště se všichni hráči ukázali jako profesionálové v čele s kapitánem Horváthem i s managmentem, který doprovázel fotbalisty. Musím říct, že oba prestižní zápasy se Slávií a s Viktorkou se do historie klubu zapsaly zlatým písmem. Jsou to zápasy, na které budeme rádi vzpomínat. Nechceme zklamat příznivce Sparty a do třetice všeho dobrého chceme příští rok pozvat Spartu.

Povedlo se vám přes léto posílit kádr?
Samozřejmě, naším cílem bylo přes krátkou letní přestávku mužstvo posílit a doplnit. Divize je velmi náročná soutěž. Hráči, které jsme získali, ať je to Petr Mužík (z Klatov), Pavel Cihlář (z Klatov) a Jan Mašek (z Viktorky Plzeň), zapadli do kolektivu. Honzu Maška zabrzdilo zranění na čtyři týdny, ale dostal se opět do formy. Hledali jsme i další posily. Víme, kde nás trápí problémy. Dlouhodobé zranění Pavla Vacka, nemoc Lukáše Paula je velmi nepříjemná, bude nám chybět celý podzim. Dále nás trápí zranění Michala Bublíka, kde to vypadalo, že půjde o týdenní pauzu, ale už nehraje 5 až 6 týdnů. A vypadá to, že bude dva týdny rehabilitovat. Všichni tito hráči jsou pro nás důležití. I proto jsme ze začátku soutěže hledali vhodné doplnění mužstva. Měli jsme v hledáčku bývalého sparťanského stopéra Jiřího Novotného. Jirkovi nevyšlo angažmá v Holandsku a on se nakonec rozhodl pro Duklu Praha. Řekli jsme si, že se v zimě k této otázce vrátíme. Dále jsme jednali s Františkem Veselým mladším, bývalým hráčem Slavie, který působil v Rakousku, ale jednání nejsou ještě tak daleko.

Jak pokračuje výstavba hřiště s umělou plochou?
Po počátečních problémech, spíše legislativního charakteru, došlo k malému zpoždění. Ale věřím, že stavaři tuto ztrátu doženou a na zimu že budeme moci hřiště otevřít. Všichni se na to těšíme a já sám děkuji zastupitelům a všem obchodním partnerům, kteří se na výstavbě hřiště podíleli. Je to splněný sen všech fotbalistů. Chceme ještě rozjet rekonstrukci stávajících šaten, které jsou staré a nevyhovující. Nové hřiště bude využívat i veřejnost a školy. Máme podporu města a já za to děkuji.

Co říkáte divizní tabulce?
Je pro mě překvapením, že na prvním místě je Tatran Prachatice. Moc se s nimi před sezonou nepočítalo, i když je to bývalý druholigový klub, ale oni dobře doplnili mužstvo, vhodně spolupracují s ligovým Dynamem České Budějovice. Je otázkou jak dlouho jim to vydrží. Naše prozatímní druhé místo mě velice těší a kdyby nám to řekl někdo před sezonou, tak bychom tomu nevěřili. Zůstaňme skromní, pracujme a buďme na zemi. Je to ale povzbuzující pro další práci. Favority této soutěže je třeba hledat ve Voticích, Příbrami a Třeboni, které promluví do tabulky v horních patrech.

Autor: Jiří Pojar