V okresním přeboru fotbalové III. třídy startovalo na podzim čtrnáct družstev

Podzimním mistrem okresního přeboru III. třídy se stali fotbalisté Hostouně před ´béčky´ Horšovského Týna a Mrákova.

Do soutěžního ročníku 2009/2010 se přihlásilo čtrnáct družstev, což je stejně, jako v minulé sezoně.

Soutěži s 33 body kralovalo družstvo Hostouně, které má po podzimní části na svém kontě kontě jedenáct výher a dvě prohry. Ty utrpělo ve třetím a dvanáctém kole, kde nejříve podlehlo Milavčím 2:3 a poté třetímu Mrákovu B 3:1. Druhé Dynamo Horšovský Týn v podzimní části oproti Hostouni uhrálo navíc tři remízy a má na kontě 27 bodů. Třetí Mrákov B má o dva body méně. Tabulku uzavírá se čtyřmi body mužstvo Bukovce.

Tabulce domácích utkání vévodí druhé Dynamo, které na domácí půdě neprohrálo, jen jednou remizovalo, a to ve dvanáctém kole 1:1 s milavečskými fotbalisty.

Tabulce venkovních utkání vévodí Hostouňští, kteří na hřiště soupeřů jezdili vyhrávat. Nepovedlo se jim to jen jednou, když ve dvanáctém kole podlehli Mrákovu B. Tabulku uzavírají Bukovec a Kdyně B, kterým se v utkáních venku nepovedlo získat ani jeden bod.

V podzimní části padlo v soutěži 465 brankek, což je na utkání průměrně 5,1 branky. Domácí v utkáních nastříleli 277 gólů a hosté 188. Na každé utkání přišlo v průměru 51 diváků, celkem jich bylo 4601. Nejvíce fanoušků chodí na utkání v Hostouni, kde jich napočítali 510, a v Mrákově (465).

Zajímavostí je, že tabulce střelců vévodí hráč až sedmého celku tabulky, újezdský Robert Zůna, který konto soupeřů zatížil 20 brankami. O šest méně má Václav Krčma ze Sokolu Milavče, o třetí až čtvrté místo se dělí David Mathauser z Dynama Horšovský Týn a Karel Strejc z týmu České Kubice.