V okresním přeboru fotbalové II. třídy startovalo na podzim čtrnáct družstev

Podzimním mistrem okresního přeboru II. třídy se stali fotbalisté 1. FC Horšovský Týn před ´áčky´ Meclova a Tlumačova.

Do soutěžního ročníku 2009/2010 se přihlásilo čtrnáct družstev, což je stejně, jako v minulé sezoně.

Soutěži s 33 body kralovalo družstvo 1. FC Horšovský Týn, které má po podzimní části na svém kontě kontě deset výher a tři remízy. Ty utrpělo v pátém kole s Poběžovicemi (3:3), v šestém s Meclovem A (1:1) a ve 12. kole s Tlumačovem (2:2). Za zmínku stojí, že všechny tři remízy Horšovskotýnští uhráli na domácí půdě. Navíc Poběžovice jsou s pěti body posledním týmem tabulky! Druhý Meclov A v podzimní části oproti 1.FC utrpěl navíc jednu prohru a má na kontě 30 bodů. Třetí Mrákov B má o bod méně. Tabulku uzavírají s pěti body již zmiňované Poběžovice a Draženov.

Tabulce domácích utkání vévodí druzí Meclovští a Tlumačovští, kteří na domácí půdě neprohráli a jejich hřiště se tak pro ostatní týmy staly nedobytnou tvrzí. Poslední Draženov na svém hřišti ani jednou nevyhrál, pouze jednou remizoval.

Tabulce venkovních utkání vévodí lídři z Horšovského Týna, kteří na hřiště soupeřů jezdili pouze vyhrávat. Tabulku uzavírají fotbalisté Bělé nad Radbuzou. Ti vybojovali pouhý bod, a to když ve čtvrtém kole remizovali s Draženovem 1:1.

V podzimní části padlo v soutěži 356 brankek, což je na utkání průměrně 3,9 branky. Domácí v utkáních nastříleli 211 gólů a hosté 145. Na každé utkání přišlo v průměru 71 diváků, celkem jich bylo 6500. Nejvíce fanoušků chodí na utkání v Osvračíně, kde jich napočítali 710, a v Bělé nad Radbuzou (658).
Tabulce střelců vévodí hráč vedoucího týmu Jakub Šot, který konto soupeřů zatížil 15 góly. Zajímavostí je klubová příslušnost druhého hráče tabulky Tomáše Klesy. Ten totiž kope za Kvíčovice, které jsou celkově dvanácté. Stejně jako Klesa, 14 gólů, nastřílel i Petr Vachtl z 1. FC Horšovský Týn.