Rokycanští v atraktivním zápase ukázali slušný potenciál směrem dopředu, ale slibné příležitosti nedotáhli do zdárného konce. Problémy naopak měli při bránění standardních situací. „S tím by se dalo souhlasit,“ procedil trenér Michal Veselý. „Na bránění standardních situací se budeme teď zaměřovat. Stejně jako na pohyb v ofenzivní fázi a řešení útočných situací,“ nastínil.

Plzeňský trenér Miroslav Koubek na tiskové konferenci po zápase na Bohemians 1905. Foto: fcv
Viktoriáni zlomili klokany hned v úvodu, trefili se Chorý a Šulc

Domácí Motorlet, v jehož barvách nastoupil také bývalý profesionální fotbalista Miroslav Stoch, dal v obou poločasech po třech gólech. A byl to právě zkušený slovenský ex-reprezentant, který jako první skóroval, když se štěstím proměnil nařízenou penaltu po ruce jednoho z bránících hráčů hostů. Druhou branku si dali Rokycanští po smolné teči sami a třetí gól dostali v poslední vteřině úvodního poločasu, když nedokázali odvrátit míč po rohovém kopu.

Zdroj: Deník/Martin Mangl

Ve druhém dějství se podruhé v zápase prosadil čtyřiatřicetiletý Miroslav Stoch, tentokrát přesnou střelou z hranice penalty. Pak Motorlet přidal ještě dvě branky, z toho jednu z rohového kopu, z nichž Pražané často hrozili.

Největší šanci družstva z Husových sadů na skórování měl ve druhém poločase útočník David Kroc, ale v úniku ho vychytal domácí brankář. O pár vteřin později neuspěl z dorážky ani velice dobře hrající Rudolf Pražský, jehož pokus vytáhl na brankové čáře jeden z vracejících se hráčů domácího výběru.

„Bohužel jsme se v týdnu potýkali s absencemi. Někteří kluci na Motorletu nastoupili po jednom nebo žádném tréninku, a to z důvodu nemocí, nebo pracovních povinností. A bylo to znát, míč nám skákal od nohy a v naší hře byla celá řada nepřesností,“ pokrčil Veselý rameny.

„Na druhou stranu jsme si dokázali, že si proti třetiligovému soupeři umíme vypracovat zajímavé příležitosti, bohužel ve finální fázi nám to stále hapruje, tam jsme nekvalitní,“ řekl zklamaně. „Motorlet nám uštědřil lekci z produktivity. Vytvořil si sedm osm šancí a dal šest gólů, my jsme ze čtyř situací nebyli úspěšní ani jednou,“ poznamenal kouč Rokycan.

Zimní příprava 2024: FK Motorlet Praha - FC Rokycany (na snímku fotbalisté v bílých dresech) 6:0 (3:0).Zimní příprava 2024: FK Motorlet Praha - FC Rokycany (na snímku fotbalisté v bílých dresech) 6:0 (3:0).Zdroj: Deník/Martin Mangl

Závěrem přiznal, že kádr pro divizní jaro už se mu začíná pomalu, ale jistě rýsovat. „Už před zápasem s Motorletem jsme si říkali, že nás čekají poslední tři přáteláky, z toho dva takové složitější, ale je pravda, že už máme zhruba osmnáct lidí, kteří se budou na jaře pohybovat na divizní úrovni včetně Davida Kroce (na podzim působil v Radnicích), s nímž jsme se domluvili, že u nás zůstane. Zároveň ještě jednáme o jednom doplnění,“ prozradil Michal Veselý.

V neděli hrají Rokycanští předposlední přípravné utkání v pražském Podolí proti Admiře, generálku na divizní jaro pak obstará na začátku března (2. března od 14 hodin na hřišti soupeře) konfrontace s Horní Břízou. Možná ještě bez Dušana Holka, jenž proti Motorletu musel po nešťastné srážce s jedním z hráčů soupeře do nemocnice na šití rozpáraného čela, ze kterého mu stříkala krev.

Plzeňský útočník vstřelil na jaře druhý gól, fanoušky Bohemians 1905 umlčel už po pěti minutách.
Chorý vstřelil vítězný gól a pak plánoval oslavu narození dcery spoluhráče Havla