Kromě očekávané změny na postu gólmana, kdy Hrušku v brance vystřídal ligový specialista Kozáčik, sáhl trenér Viktorie Plzeň oproti zápasu se Sportingem Lisabon k další změnám.

Na hrotu útoku nastoupil uzdravený forvard Chorý a do obrany se vrátili Hejda s Limberským.

Stejně jako proti Sportingu dostal příležitost Kovařík, jen se na levé straně posunul z obrany do zálohy.

A byl to právě Kovařík, který měl velký podíl na vedoucí brance Viktorie. Ve 12. minutě se prosmýkl do šestnáctky a míč po jeho přesném centru poslal hlavou do sítě Kolář – 0:1.

házená extraliga HC Talent Plzeň x HBC Strakonice

Plzeň byla lepším mužstvem, kontrolovala hru. Její hráči byli dříve u míče, čemuž domácí čelili nedovolenými zákroky. Hosté získávali standardní situace, z kterých hrozilo Zlínu nebezpečí.

Dvakrát se dostal do zakončení Hejda, druhého gólu se už ale Plzeň ve druhé půli nedočkala.

Ve druhé půli se obraz hry změnil – Zlín získával odražené míče, bojoval a mohl i vyrovnat.

Explzeňský Jiráček ale z gólové pozice netrefil branku.

Závěr zvládli Západočeši na jedničku. Dlouho drželi míč na polovině Zlína, uhájili vedení a radovali se z první jarní ligové výhry.

Pavel Vrba.
Viktoria ve Zlíně. Kouč Vrba chce první jarní výhru v lize

Fastav Zlín - Viktoria Plzeň 0:1 (0:1). Branka: 12. Kolář, ŽK: Hronek – Hejda, Chorý, Hájek, Kopic, Rozhodčí: Franěk – Arnošt, Flimmel. Diváci: 3612.

Zlín: Zlámal – Matejov, Bijimine, Gajič, Bartošák (88. Železník) – Ekpai, Jiráček, Hronek, Holzer – Vukadinovič, Vyhnal. Trenér: Petržela.

Viktoria: Kozáčik – Řezník, Hejda, Hájek, Limberský – Hořava, Hrošovský – Kopic, Kolář (86. Bakoš), Kovařík (73. Zeman) – Chorý (61. Krmenčík). Trenér: Vrba.