Poběžovičtí v sérii devíti zápasů hraných od listopadu do února víkend co víkend naráželi na týmy s hráči, jako jsou Ladislav Vízek, Vladimír Šmicer, Ivan Hašek, Michal Bílek, Horst Siegl a další.

Přestože Poběžovičtí skončili v prestižně obsazeném turnaji o bod poslední, dokázali dva zápasy vyhrát. „Po první výhře jsme byli v euforii. Ale když jsme potom viděli, kdo proti nám v dalších zápasech nastupuje, tak jsou ty výhry úspěch,“ říká obránce Poběžovic Radek Talaš. I když je věkový průměr týmu staré gardy kolem padesáti, přesto byly zápasy s hráči zvučných jmen pro každého zážitkem. „Brali jsme to i jako přípravu na jarní část okresní ligy seniorů. Tu zatím vede Holýšov, ale chceme se o první místo poprat,“ vysvětluje Talaš.

Poběžovické na turnaj přihlásil bývalý obránce a trenér Karol Dobiáš, který má mezi nimi přátele a čas od času za nimi jezdí. Přesto u něj neměli protekci a Boheminas vyprovodili hosty z Chodska oslabené o zraněného útočníka Lubora Šoukala výsledkem 6:2. „A když jsme měli hrát se Stýblo týmem, Karol nám tvrdil, že je porazíme, že jsou to pupíci. Pak jsme koukali, když proti nám nastoupili bývalí slávisté Jeslínek, Šimurka, Hrda a další. Karol se určitě královsky bavil,“ usmívá se Talaš při vzpomínce na další z mačů.

Sám Dobiáš uznává, že to Poběžovičtí měli těžké. „Proti nám hráli dobře, v první půli byli hodně nepříjemní a dokázali vyrovnat. Pak se nám povedlo zvýšit, oni otevřeli hru a my utkání rozhodli,“ popisuje zápas bývalý reprezentační obránce, který slavil vítězství na ME 1976. A že jím pozvaný tým skončil v turnaji poslední? „Některé zápasy prohráli o gól, to si teď musí rozebrat. Fakt je, že proti takovým vynikajícím hráčům, jako je Hašek, Siegl, Šmicer, to měli těžké,“ dodává Dobiáš.

Turnaj vyhrála Kozlovna s Vízkem, Haškem a spol. S nimi Poběžovičtí prohráli vysoko 10:2. „Přesto právě zápas s Kozlovnou, která jen proti nám nasadila všechny svoje hvězdy, a pak také utkání s Bohemians řadím mezi největší zážitky. Bojovali jsme v každém utkání, každý chtěl proti soupeřům zvučných jmen podat nejlepší výkon, ale ten nejpovedenější jsme podali proti mladými divizionáři nabitému týmu Jelínek. Sice jsme prohráli, ale těsně 1:2. Přitom jsme je válcovali a měli plno šancí,“ hodnotí Talaš účinkování gardistů.

Před turnajem neznámý tým už Dobiáš pozval na příští ročník. To už se třeba povede z Poběžovic vypravit autobus s fanoušky a třeba školáky, kteří by mohli tým podpořit v některém z utkání proti legendám. Václav Šperl, bývalý hráč Poběžovic, by tak svým kamarádům a někdejším spoluhráčům nefandil z tribuny sám. „Vašek chodil na každý náš zápas, pomáhal nám i s organizačními věcmi. Za to mu děkujeme,“ dodává Talaš. Dík patří i panu Gáborikovi, který poběžovickým gardistům reprezentujícím okresní fotbal na účast v turnaji sponzorsky přispěl.

Sestava Poběžovic: Vladimír Fábik – Karel Lang, Peter Vojvoda, Miroslav Havlík, Radek Talaš – Vlastimil Horský, Jan Bombala, Zbyněk Krutina, Václav Decker, – Igor Gáborik, Tomáš Růžek. Náhradníci: Vlastimil Vondraš, Jiří Linhart, Václav Frček, Vlastimil Ticháček a Antonín Julínek.