Překvapení kola se zrodilo v sobotu v utkání I. B třídy, ve kterém hostily Poběžovice v té době vedoucí celek soutěže Slavoj Koloveč. Po takticky dobrém výkonu si domácí připsali tři důležité body.


Poběžovice – Koloveč 3:1 (1:1)
Branky: 3. Svačina, 75. Růžek, 80. Horský – 43. Milota
Favorizovaní hosté si první vážnou příležitost vytvořili již ve 2. minutě, když se na malém vápně dostal ke střele Duchoň, ale nemířil přesně.
Naopak na druhé straně hostující obránce špatně trefil vysoký míč, ke kterému se dostal Svačina. Jeho první pokus dokázal kolovečský gólman Simbartl (který dříve působil právě v Poběžovicích) vyrazit, ale na následnou dorážku byl již krátký – 1:0.
Poté hosté vyvinuli velký tlak, míč drželi na svých kopačkách a snažili se o vyrovnání. Poběžovičtí obránci však dokázali včas pokrývat hostující útočníky, navíc se ve skvělé formě předvedl i brankář Jirátko. Své umění ukázal ve 14. minutě, kdy reflexivně vyrazil střelu Duchoně a dokázal si poradit i s dorážkou Tomáše Homolky. Minutu nato hlavičkoval volný Duchoň po rohovém kopu Miloty, ale opět se neprosadil. Ve 20. minutě tvrdě, ale nepřesně pálil z voleje z deseti metrů osamocený kolovečský Částek.
Poté předvedli pěknou kombinaci Kruml s Černohorským, ale ani tentokrát Jirátka nepřekonali. Stejně tak i Milota, jehož střely končily vysoko nad. Poběžovický gólman se blýskl i o pět minut později, když včasným vyběhnutím zastavil rozběhnutého Tomáše Homolku. Poběžovice se ze své poloviny dostaly jen pomocí dlouhých nákopů.
Po jednom z nich se ke střele dostal Kořínek, ale brankáře neohrozil. Z velkého tlaku vytěžila Koloveč gól do šatny, když se ve 43. minutě v souboji s domácí obranou prosadil Milota. Ve druhém poločase tlak hostí polevil a domácí vyrovnali hru a dostávali se do šancí. Střelecky se prosadili až čtvrt hodiny před koncem zápasu, kdy kombinační akci, kdy si vyměnili míč Horský s Krutinou zakončil střelou k pravé tyči Růžek a vrátil domácím vedení – 2:1. Pět minut nato se mohli příznivci domácích radovat znovu, když po samostatném úniku do otevřené obrany hostí zkušeně zakončil Horský a stanovil tak na konečných 3:1.
Poběžovice: Jirátko – Decker, Doktor, Rybianský, Kořínek – Krutina, Rada, Zelinský, Růžek – Svačina (85. Ticháček) a Zkoumal (70. Horský).
Koloveč: Simbartl – Lukáš Homolka, Soupír, Bittengl, Tomášek (80. Kufner) – Kruml, Duchoň (65. Lucák), Černohorský (80. Diviš), Milota – Tomáš Homolka a Částek.