V neděli ve 14.30 zahájil rozhodčí Karel Kuška utkání konané u příležitosti založení fotbalového klubu Sokola Postřekov. Proti sobě nastoupily týmy Staré gardy Sokola Postřekov a legendárních hráčů, převážně z Bohemians Praha. Na otázku proč právě tento tým, měl jeden z pořadatelů Jiří Vavřík jednoduchou odpověď: „ Před dvěma lety zde hrál přátelské utkání výběr slavných hráčů reprezentace Československa, které přivedl Karol Dobiáš a tentýž hráč poskládal sestavu i na dnešní zápas. A právě Karol má k Chodsku vřelý vztah, neboť zde má několik přátel.“

SG Postřekov – SG Bohemians 2:4 (0:3)

Nepříznivé počasí, které celý víkend nad Domažlickem vládlo, zřejmě odradilo některé fanoušky, kteří by jinak na utkání dorazili, a tak při zahájení zápasu zela půlka tribuny prázdnotou.

Přestože průměrný věk hostů značně převyšoval věk domácích borců, lépe si s míčem počínali hráči Bohemky a už ve dvanácté minutě poprvé rozvlnil síť syn Karola Dobiáše, Patrik. Poté však získali iniciativu domácí, ale projevila se zkušenost hráčů z Prahy, a tak dvě pěkné střely, které se přece jen domácím podařilo vypálit, zlikvidoval povedenými zákroky brankář Zdeněk Hruška. Ve středu pole operoval Tonda Panenka a i když už nevyniká velkou rychlostí, ani jednu přihrávku nezkazil a nikdo ho nedokázal v souboji připravit o balón. O deset minut déle přišel druhý gól, kdy krásný centr do vápna zakončil hlavou naprosto osamocený Milan Škoda. Domácí se stále snažili hrát aktivně a místy se k zakončení dostávali, i nějakou pohlednou kombinaci předvedli a to se samozřejmě nelíbilo kapitánovi výběru z Prahy Dobiášovi a svojí typickou českoslovenštinou emotivně burcoval spoluhráče. Jednou z lavičky, za chvíli ze hřiště. A snaha nevyšla vniveč. Jeho syn jezdil po levém křídle a tahal většinu útoků. V jednom takovém přechodu do ofenzivy dostal Milan Boháč právě od Patrika Dobiáše nahrávku, předběhl obránce a po zemi podstřelil vyběhnuvšího Noska v bráně Postřekova, který byl nejmladší hráčem na trávníku. Chvíli před poločasem se tribuna, která před tři čtvrtě hodinou byla z poloviny prázdná, přeci jen dokázala z větší části zaplnit. Tomu asi nejvíce napomohl fakt, že začalo mírně pršet a diváci stojící venku se sem přesunuli.

O poločasové přestávce došlo k předání pamětních medailí a listů mnoha, většinou bývalým, členům fotbalového oddílu Sokola, kteří se zasloužili o rozvoj tohoto nejoblíbenějšího sportu na světě zde v Postřekově. Upomínkové předměty předávali osobně Antonín Panenka a Karol Dobiáš.

Se začátkem druhého poločasu přišel hustější déšť a sotva diváci stačili usednout s párkem a pivem zpět na své místo, mohli být svědky pokutového kopu. Přestože se dožadovali, aby se exekuce ujal Antonín Panenka a zopakoval Bělehrad, vstal z lavičky Karol Dobiáš a ujal se jí sám. Někteří hráči Bohemians radili domácímu gólmanovi, že většinou kope doprostřed, ale tento bývalý dlouholetý hráč mimo jiné Spartaku Trnava a belgického Lokerenu usměrnil balón technicky do pravého horního rohu. Domácí pookřáli a hra se vyrovnala. Velice povedené zákroky si mohli připsat oba dva brankáři, nejvíc však domácí Nosek, který velice efektně vyrazil hlavičkový pokus Škody a vysloužil si velký potlesk tribuny. I domácím se podařilo skórovat. Nejprve překvapil Hrušku vlastní spoluhráč Jakubec a hlavou usměrnil míč do vlastní branky a následně v závaru přidal druhý gól Hrubý. Do konce utkání žádné další branky nepadly, a tak výběr Bohemians Praha porazil v přátelském utkání Starou gardu Sokola Postřekov 4:2.

Kapitán týmu Karol Dobiáš si udělal po utkání čas a poskytl krátký komentář ke skončenému klání: „ Zápas trošku narušil déšť. Kdyby bylo lepší počasí, tak by přišlo více lidí. Myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli, hlavně díky tomu, že jsme si udělali náskok na 4:0. Doufám, že diváci byli spokojení. Vždy se sem budu rád vracet, neboť se tu znám s Karlem Langem a Radkem Talašem. Je to tu nádherné.“

Na slova slavného protihráče navázal záložník domácího celku Miroslav Hojda: „Ukázalo se, že věk vůbec nehraje roli, pořád to mají v noze a jsou to úžasní fotbalisté. I my se v našem věku máme stále co učit.“

Sestava Bohemians: Hruška – Valent, Prokeš, Hruška, Dobiáš st. – Jakubec, Panenka, Berger – Dobiáš ml. – Mráz, Škoda. Střídání: Koukal, Mojžíš, Boháč

Autor: Aleš Malár