Předchozí
1 z 13
Další

POPRVÉ V EVROPĚ. Když se plzeňská Viktoria na přelomu července a srpna 2010 představila poprvé v předkole Evropské ligy proti Besiktasi Istanbul (1:1, 0:3), ještě nebyl Tomáš Paclík prezidentem klubu.

Zdroj: Deník/Vít Šimánek

NÁSTUP DO FUNKCE. Oficiálně byl představen až o pár týdnů později, na tiskové konferenci 24. srpna 2010. Krátce po zmizení předchozího vlastníka Miroslava Kříže.

Zdroj: Deník/Zdeněk Vaiz

PRVNÍ TITUL. A už na konci sezony 2010/2011 se plzeňská Viktoria radovala z prvního mistrovského titulu v historii klubu.

Zdroj: Deník/Zdeněk Vaiz

POPRVÉ O LIGU MISTRŮ. První soupeřem na cestě za premiérovou účastí v Lize mistrů byl arménský Pjunik Jerevan, jeho hráč Edgar Malakjan (číslo 9) se pak stal posilou Viktorie.

Zdroj: archiv Deníku

PŘIJELA BARCELONA. Po postupu přes Rosenborg Trondheim a FC Kodaň si plzeňská Viktoria vybojovala postup do základní skupiny Ligy mistrů. Slavnou Barcelonu však musela přivítat kvůli nevyhovujícímu stadionu v azylu v pražském Edenu, kde se střetla i s AC Milán a BATE Borisov.

Zdroj: archiv Deníku

V NOVÉ ARÉNĚ. Tomáš Paclík se významnou měrou zasloužil také o rekonstrukci stadionu ve Štruncových sadech, poprvé tady Viktoria hostila s Evropské lize německé Schalke (1:1).

Zdroj: archiv Deníku

DRUHÝ TITUL slavila plzeňská Viktoria v roce 2013 po vítězství na hřišti Hradce Králové, následovala triumfální jízda do Plzně.

Zdroj: archiv Deníku

BAYERN V PLZNI PO 32 LETECH. Následovala další spanilá jízda do Ligy mistrů, kterou už hostila zrekonstruovaná Doosan arena. A vedle CSKA Moskva a Manchesteru City přijel i Bayern Mnichov, který se do Plzně vrátil po dlouhých 32 letech. V posledním zápase, v němž se s Plzní loučil trenér Pavel Vrba vystřelil Tomáš Wágner v poslední minutě zápasu s CSKA Moskva postup do Evropské ligy.

Zdroj: archiv Deníku

ZÁPIS V EVROPĚ. Plzeňští fotbalisté postoupili podruhé v řadě do osmifinále Evropské ligy, stopku jim vystavil až Olympique Lyon, který však viktoriáni doma 22. března 2014 porazili 2:1.

Zdroj: archiv Deníku

TŘETÍ TITUL vybojovali viktoriáni v roce 2015 pod vedením trenéra Miroslava Koubka, který však po vyřazení v boji o Ligu mistrů s Maccabi Tel Aviv předčasně skončil. Do Evropské ligy přes Vojvodinu Novi Sad dovedl tým Karel Krejčí, momentálně kouč reprezentační jednadvacítky.

Zdroj: archiv Deníku

ČTVRTÝ TITUL. I Karel Krejčí se na konci následující sezony dočkal s týmem mistrovského titulu, ale i on předčasně skončil. Do boje o Ligu mistrů a následně pak i v Evropské lize vedl tým Roman Pivarník.

Zdroj: Deník/Zdeněk Vaiz

NÁVRAT TRENÉRA VRBY vyústil ve třetí postup do osmifinále Evropské ligy na jaře 2018, viktoriány zastavil až Sporting Lisabon. Následoval pátý a zatím poslední mistrovský titul.

Zdroj: archiv Deníku

POSLEDNÍ KOUČ. Majitel klubu Tomáš Paclík se hodně angažoval ještě v příchodu současného kouče Adriana Guľy. V posledních dvou letech svého působení v Plzni se musel v lize spokojit se druhým místem, v pohárové Evropě viktoriáni dvakrát po sobě chyběli.

Zdroj: FCVP