V dalším kole krajského přeboru plzeňského kraje zavítal celek Holýšov na na půdu Přeštic. Sobotní odpoledne nepřineslo příliš pěknou podívanou pro příjezdivší fanoušky hostujícího celku, přesto diváci viděli čtyři branky, všechny právě do sítě hostů. Nutno říci, že Holýšov byl oslaben o pět velmi kvalitních hráčů jakými jsou bezesporu Tlustý, O. Manowetz nebo Lukáš. Hosté se do šancí dostávali spíše sporadicky. A tak domácí po zásluze zvítězili a hostům nadělili na cestu čtyři branky.

Přeštice – FK Holýšov
4:0 (2:0)

Do utkání vstoupila obě mužstva bojovně, boj se odehrával většinou ve středu hřiště, s mírnou převahou domácích. První vážnější situace ve 12. minutě hned přinesla domácím branku. Po rohovém kopu nastřelili domácí břevno, poté tyč, ale napotřetí se již z dorážky trefili - 1:0. O deset minut později byl před brankou hostí opět závar, ale Panuška včas odkopl do bezpečí.

Ve 27. minutě poprvé zahrozili hosté, ale Procházkova tvrdá střela mířila hodně vedle. Ve 34. minutě jen těsně na Šimkův centr nedosáhl Panuška. O pětminut později dobře zatáhl míč středem hřiště Vrba, ale místo střely volil přihrávku, kterou domácí bez problémů odkopli.

Domácí však trestali před odchodem do šaten, to když jeden z hráčů domácích odražený míč napálil pod břevno Marcelovy branky - 2:0.

Po přestávce trenér hostí pozměnil rozestavení, Trhlík se přesunul do útoku a jeho místo v obranné řadě zaujal Kaas. Ve 47. minutě po trestném kopu hlavičkoval Jeniš těsně mimo a tři minuty poté vysunul Panuška opět Jeniše, ten se řítil na gólmana, který však včasným vyběhnutím šanci zmařil.

V 56. minutě střílí pěkným halfvolejem Panuška, ale gólman byl opět připraven. Hosté se nedokázali prosadit, za to domácí v 58. minutě zvýšili na 3:0. Domácí snadno pronikli do vápna, Marcel dobře vyběhl, ale vyražený míč poslal do sítě zcela neobsazený hráč.

O deset minut později bylo pro hosty ještě hůře. Po souboji Majláta rameno na rameno s útočníkem domácí hráč upadl. Tento zákrok místy nepřesný sudí Urban posoudil jako penaltový, domácí ji proměnili a bylo to 4:0.

Hosté se snažili alespoň o zkorigování, po rohu se Majlátova hlavička mezi tyče jen těsně nevešla a Juráš vzápětí z dálky vystřelil nepřesně.

V 79. minutě Marcel reflexivně vyráží hlavičkový pokus domácích, to bylo z obou stran do konce zápasu vše. Nic podstatného se již nestalo, a tak se oslabený Holýšov vracel bez bodu po ne zcela přesvědčivém výkonu. S touhou po vítězství přístí neděli, kdy na svém hřišti přivítá celek Rokycan.

Branky: Zdeněk 2, Lambor, Uzlík; ŽK: 4:4, Diváků: 200, Rozhodčí: Urban

Sestava Holýšova: Marcel - Šimka, Majlát, Trhlík, Smeták - Juráš, Kaas, Procházka, Panuška - Jeniš (84. Valachovič), Vrba (68. Dostálík) Trenér: Štěpán Hirschl