V nedělním deštivém počasí se v rámci třetího kola I. B třídy skupiny A utkalo domažlické béčko, které je na třetím místě se čtvrtým Tatranem Chodov. Oba soupeři měli na svém kontě 6 bodů.

Jiskra Domažlice B – Chodov 3:1 (2:0)

Domácí začali aktivně. V osmé minutě musel vyboxovat chodovský brankář Staviarský Váchalův ostrý roh. V desáté minutě Jiskra vedla 1:0 po spolupráci Krumla Bočana, který vysunul Krakeše a ten střelou k pravé tyči otevřel skóre. O pět minut později špatně rozehrál rozehrávku chodovský Janek, k míči se dostal Mašek a krásně přehodil bezmocného Stavianského 2:0.

V devatenácté minutě střílel Pajdar, po faulu na Šota, ale minul branku. O čtyři minuty později střílel, po odraženém míči, Kruml a jen těsně minul pravou tyč. Ve 24. minutě špatnou Krumlovu rozehrávku vystihl chodovský Kobes a poslal dopředu Jakuba Šota, kterého fauloval Rejthar na hranici šestnáctky a rozhodčí Kastl jej vyloučil. Z nařízeného „přímáku“ mířil Janek nad branku domácího Kohela.

Chodovský gólman se blýskl po velké šanci Neumanna hlavičkou. Ve 33. minutě střílel Kruml do protipohybu golmana Chodova a Bočan nastřelil pouze břevno. Následný Krumlův trestňák Stavianský vyrazil. Hosté měli velkou šanci v poslední minutě prvního poločasu, když trefil Hula levou tyč a z následné dorážky mířil Kobes nad Kohelovu branku.

I do druhého poločasu vstoupila Jiskra aktivně. V 50. minutě vysunul Kruml Bočana, ale jeho střelu obránci zablokovali na roh. Po chvilce musel Krumlův roh boxovat chodovský gólman. V 56. minutě si míč vyměnili Bočan s Maškem a jeho střela mířila nad břevno. O dvě minuty později zatáhl míč po levé straně Bočan, našel volného Forsta, který střelou těsně minul levou tyč chodovské svatyně. V 59. minutě šikovně vysunul Bočan Forsta, ale ten prováhal a obránci jeho střelu zblokovali. Po hodině zápasu krásně vysunul Kruml Maška, který střílel, ale Stavianskému kluzký míč vypadl. Gólovou šanci zachránil vykopnutím míče na roh.

V 71. minutě zahrával Rada roh a hlavička Neumanna minula těsně levou tyč branky. Chodovští zahrozili Ledvinou, když nahrál po levé straně Pajdarovi a jeho střelu stečovali domácí obránci na roh. V 75. minutě Mašek přiťukl Radovi míč a ten se z voleje vypálil. Balón se odrazil od břevna přímo do branky – 3:0.

V 77. minutě vysunul Mašek Janečka a jeho technická střela skončila na břevně. O sedm minut později zahrával hostující Jan Kapic roh. Před brankou se nejlépe orientoval Smazal a upravil na konečných 3:1.

Rozhodčí: Jan Kastl, Kamil Lukáš, Radek Pajma, delegátem: Karel Kuška, 200 diváků, ŽK: 1:2, ČK: 1:0

Sestava Jiskry: Kohel – Dufek (84. Zdráhal), Rejthar (79. Frček), Mašek, Rada, Kruml, Bočan (70. Janeček), Krakeš (46. Forst), Váchal, Neumann, Brichcín.

Sestava Chodova: Staviarský – Jan Kapic, Smazal, Jiří Kapic, Hula, Vaněk, Janek, Šot, Ledvina (81. Konop), Pajdar, Kobes.

Autor: Jiří Pojar