Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

O finále rozhodnou až poslední zápasy

Horšovský Týn - Obě skupiny horšovskotýnského turnaje vedou dva týmy se shodným počtem bodů

2.3.2010 1

Ilustrační foto. Foto: Deník/Jan Vraný

Druhý ročník turnaje O pohár předsedy VV TJ Dynamo Horšovský Týn o víkendu pokračoval předposledním, šestým kolem na velmi dobře připraveném terénu umělého hřiště v Masarykově ulici. To bude v následujících dvou týdnech svědkem ještě devíti utkání, ve kterých spolu změří síly šestnáct týmů.
I když se po pátém kole zdálo, že finalisté jsou jasní, šesté kolo ukázalo, že se bude bojovat do posledních chvil.

Předposlední kolo odstartovala Jiskra Domažlice, které los tentokrát přiřkl ZD Meclov. I když rozdíl dvou tříd nebyl v prvním poločase vidět, Domažličtí v druhé půli vstřelili tři branky, když se dvakrát trefil Krakeš a jednou skóroval Ferra.

Vyrovnané bylo i druhé utkání, kde spolu změřily síly Luby a Klenčí. Když před odchodem do šaten Luby daly gól, zdálo se být rozhodnuto. Klenečtí po výměně stran zvýšili tempo, vyrovnali na konečných 2:2.

Další výhru si připsal B–tým Dynama Horšovský Týn, který v prvním poločasu třikrát skóroval. Poté ale vypustil a Sokolu Kostelec se podařilo snížit na konečných 2:3. K remíze ale moc nechybělo!

V gólovou přestřelku se tentokrát proměnilo utkání Sokola Postřekov a Sokola Měčín. Postřekovští do branky třetího týmu tabulky nasázeli šest branek. Tím si zajistili vedení ve skupině B, kde mají shodně bodů s rezervou Jiskry Domažlice, a ´zbavili´ se Měčína. Ten před utkáním měl stejný počet bodů jako Postřekov i Domažlice a tříbodovou ztrátou tak přišel o možnost vyhrát skupinu a zahrát si finálový zápas s vítězem skupiny A.

I v té pokračovaly napínavé boje. V prvním utkání porazil Holýšov B Sokol Hradec 4:0. Poté ale Chodovští dokázali remizovat s Dynamem Horšovský Týn 2:2 . Chodov už po poločasu vedl 1:0 po gólu Holara a Dynamo tak v druhé pětačtyřicetiminutovce dohánělo ztrátu, ze které nakonec vytěžili jeden bod za remizu.

Když pak ´nadupané´ 1.FC Horšovský Týn v poločasu vedlo nad Lokomotivou Hostouň 0:3, fanoušci Dynama už počítali body i skóre. Počítadlo branek se nakonec zastavilo za stavu 0:7 a 1.FC se tak vyhouplo do čela tabulky, kde jen kvůli lepšímu skóre odsunula Dynamo na druhou příčku.
Dařilo se i Staňkovu, který po gólech Janky a Forsta porazil TJ Tlučnou 2:0 a se ztrátou jednoho bodu je třetí.

Fotbaloví fanoušci se mohou těšit na další ´nálož´ už tento víkend, kdy stadion čeká dalších osm utkání, z toho čtyři za umělého osvětlení.

Tentokrát to bude opravdu napínavé. Lídr skupiny A má za soupeře FK Holýšov a Dynamo Sokol Hradec. Pokud oba celky opět vyhrají, o účastníkovi finále rozhodne celkové skóre! Ve skupině B mají lepší pozici Domažličané, které čeká ´béčko´ Dynama Horšovský Týn. Postřekovští musí vyhrát v derby s Klenčím pod Čerchovem.

Pořadatelé pro diváky po celý víkend zajišťují i občerstvení a teplé nápoje a srdečně zvou všechny fanoušky, aby se přišli podívat.

8. Hradec 0 0 6  5:21  0

Výsledky: FK Holýšov B - Sokol Hradec 4:0 (1:0) Valachovič 2, Vítek, Juráš, Tatran Chodov - Dynamo Horšovský Týn A 2:2 (1:0) Holar, Kobes - Falout, Vachtl, Lokomotiva Hostouň - 1.FC Horšovský Týn 0:7 (0:3), Anderle 3, Šot Jakub 3, Malý, FK Staňkov - TJ Tlučná 2:0 (0:0) Janka, Forst

VII. kolo sk. A - sobota 6. března 2010: 10.00 hod. 1.FC Horšovský Týn - FK Holýšov, 14.00 hod. TJ Tlučná - Lokomotiva Hostouň, 16.00 hod. FK Staňkov - Tatran Chodov, 18.00 hod. Sokol Hradec - Dynamo Horšovský Týn A

8. Kostelec 0 1 5  5:24  1

Výsledky: Jiskra Domažlice B - ZD Meclov 3:0 (0:0) Krakeš 2, Ferra, Start VD Luby - Spartak Klenčí 2:2 (1:0) Papay, Hodl - Franěk, Čech, Sokol Kostelec - Dynamo Horšovský Týn B 2:3 (0:3) Hyťha, Trhlík - Mathauser 2, Štěpán, Sokol Postřekov - Sokol Měčín 6:1 (2:1) Buček 3, Polák, Gibfried, Tauer - Suchan

VII. kolo sk. B - neděle 7. března 2010: 10.00 hod. Jiskra Domažlice B - Dynamo Horšovský Týn B, 14.00 hod. Sokol Měčín - Sokol Kostelec, 16.00 hod. Spartak Klenčí - Sokol Postřekov, 18.00 hod. ZD Meclov - Start VD Luby

2.3.2010 VSTUP DO DISKUSE 1
Jan Doležel vystoupí v Klenčí.

Varhanní festival v Klenčí uzavře Jan Doležel

Kriminalisté obvinili pět dealerů pervitinu

Fanoušci jsou nároční, ale dokáží nás hlasitě ocenit

Mrákov – Hudební žně mají v tomto období fanoušci rockové muziky. Minulou sobotu si v mrákovském kulturním domě užili koncert kapel Dymytry a Komunál, v tu následující, 21. října tam od 20.30 hodin vystoupí kapela Kečup. Jedním z členů populární skupiny je zpěvák a kytarista Dan Dobiáš.

Loučim – V neděli 15. října odpoledne se v restauraci pana Matějky uskutečnilo další setkání přátel harmonik, tentokrát s hojnou bavorskou účastí nejen nástrojů, ale i obecenstva z okolí Degendorfu.

Zloděj ukradl ve Všerubech motorovou pilu

Všeruby – Neznámý pachatel v průběhu uplynulého měsíce ve Všerubech prošel neoploceným pozemkem ke kůlně, kde odstranil visací zámek zajišťující její dveře.

Nebude to jednoduché, míní kouč Vrba

Lucern (od zvláštního zpravodaje Deníku) – V české lize suverénně kralují a zdolávají jednu těžkou překážku za druhou. A uspět chtějí také v Evropské lize. Fotbalisty Viktorie Plzeň čeká dnes večer třetí zápas ve skupině G – na stadionu v Lucernu se postaví FC Lugano, poslednímu týmu ve skupině.