Nýrsko rozstřílelo Horažďovice a udrželo krajský přebor

Plzeňský kraj – Fotbalisté Nýrska deklasovali v odvetě baráže o krajský přebor domácí Horažďovice 6:2 a budou hrát nejvyšší krajskou soutěž i v příští sezoně.

24.6.2017

Fotbalisté Košutky se radují. Uspěli v baráži proti Meclovu a I. A třídu si zahrají i v příští sezoně. Foto: Deník/Zdeněk Vaiz

V sobotních odvetných zápasech fotbalových baráží krajských soutěží bylo o zábavu postaráno. V Horažďovicích viděli diváci osm gólů, ale neúspěch svého milovaného týmu. Košutka v baráži o I. A třídu otočila nepříznivý výsledek z prvního duelu (1:3) a díky gólu vstřelenému na hřišti soupeře slaví udržení v soutěži. Stejně tak jako Mochtín, který nasázel Malesicím nepopulárního bůra. V jediném sobotním klání o I. B třídu uspěly Volduchy, které v Nýřanech potvrdily domácí výhru (2:0) a budou hrát nejnižší krajskou soutěž. Na Nýřany zbývá pouze okresní přebor.

GÓLOVÝ URAGÁN A HRDINA VÝTISK
Fotbalové Nýrsko první barážový duel s Horažďovicemi nezvládlo, když doma pouze remizovalo 1:1. Cíl do těžké odvety zněl jasně – vstřelit gól! A v prvním poločase odvetného utkání se to ani jednomu celku nepodařilo. Jenomže pak přišla druhá půle a totální kolaps domácích Horažďovic. Hostující Nýrsko totiž dokázalo domácího brankáře Rybára během čtrnácti minut překonat hned pětkrát a všem přihlížejícím na stadionu bylo jasné, kdo si příští rok zahraje krajský přebor. Hrdinou utkání se stal nýrský Petr Výtisk, který i přesto, že na hřiště přišel až ve 49. minutě, zaznamenal hattrick. I díky němu svítil deset minut před koncem na ukazateli skóre výsledek 0:6. V závěru utkání Nýrsko trošku polevilo a dovolilo nejofenzivnějšímu celku uplynulého ročníku I. A třídy dvakrát skórovat, o vítězi vyhrocené bitvy i tak ale nebylo pochyb.

FK Horažďovice – Okula Nýrsko 2:6 (0:0)
Branky: 80. Lacko, 82. Koc - 65., 69. a 79. Výtisk, 55. Kohout, 57. Brož, 66. Tomáš György. Rozhodčí: Janda – Schneider, Liškutín. ŽK: 3:1. ČK: 58. Daniel Macoun (Horažďovice). Diváci: 110. Hřiště: Horažďovice. První zápas: 1:1, postupuje Nýrsko.
Horažďovice: Rybár – Macoun, Nauš, Sova, Forman, Jůda, Vachuška, Boček, Vrzal (58. Boček), Koc, Pařil (46. Lacko). Trenér: Jiří Mazuch.
Nýrsko: Timoschenko – Kohout (69. Rubáš), Kolář (62. Pavlík), Tomáš György, Antonovics (49. Výtisk), Ivo György (72. Hvězda), Bastl (77. Nehoda), Valenta, Lužný, Brož, Kotlan. Trenér: Karel Kalivoda.

O ÚSPĚCHU KOŠUTKY ROZHODL MACHT
Plzeňská Košutka, která první barážový souboj o I. A třídu v Meclově nezvládla a prohrála 1:3, měla před sobotní domácí odvetou hodně těžký úkol. Plzeňané museli vyhrát minimálně o dva góly a pokud možno bez inkasované branky. To se nakonec svěřencům trenéra Ladislava Slavíka povedlo, když po dvou trefách Pavla Machta plzeňský klub zvítězil 2:0 a díky gólu vstřeleném na hřišti soupeře, slaví udržení v I. A třídě.

I. A třídu bude v příští sezoně hrát i celek Mochtína, který v prvním utkání porazil na domácí půdě vyzyvatele z Malesic těsně 3:2. V odvetě si družina trenéra Jarabici šla za svým cílem od první minuty a svého soka nakonec deklasovala 5:0.

Košutka Plzeň – TJ ZD Meclov 2:0 (1:0)
Branky: 23. z penalty a 78. Macht. Rozhodčí: Koura – Žák, Říha. ŽK: 3:4. Diváci: 158. Hřiště: Košutka. První zápas: 1:3, postupuje Košutka.
Košutka: Frýdl – Holec, Liška, Jan Pekník (25. Potoček), Kovařík (86. Rolko), Tomáš Pekník (87. Kastl), Triner (72. Primas), Kalaš, Macht, Řežábek (84. Hemzáček), Fikar. Trenér: Ladislav Slavík.
Meclov: Regenda – Kafka, Svoboda, Pavel Vogeltanz, Kopperberg, Večeřa, Obdržálek, Čižikov, Nidl, Mareš (76. Suchý), Kubica. Trenér: Jiří Vogeltanz.

Sokol Malesice – Sokol Mochtín 0:5 (0:4)
Branky: 7. a 25. Babka, 38. Čeleda, 42. Smolík, 85. Pretzelmayer. Rozhodčí: Duda – Valenta, Kulhánek. ŽK: 2:1. Diváci: 130. Hřiště: Malesice. První zápas: 2:3, postupuje Mochtín.
Malesice: Šoltys – Čečil, Betinec, Pondělík (46. Hofmeister), Henrich (46. Mrvka), Svoboda, Kazda (46. Žitek), Nachtmann, Otýs, Legát, Buršík. Trenér: František Otýs.
Mochtín: Rajtmajer – Dolejš, Bejvl, Žiak, Velek, Čeleda, Babka, Cihlář (87. Plánička), Kašpar (82. Švátora), Smolík (54. Novák), Pretzelmayer. Trenér: Stanislav Jarabica.

VOLDUCHY SLAVÍ POSTUP DO I. B TŘÍDY
Fotbalisté Volduch porazili v sobotní odvetě baráže o I. B třídu domácí Nýřany 1:0 a jelikož první utkání na domácím hřišti vyhráli 2:0, radují se z postupu. O jedinou branku utkání se postaral těsně po změně stran dvacetiletý útočník David Rieger, který se mimochodem mezi střelce zapsal i v prvním vzájemném měřením sil a shodou okolností se trefil stejně jako v odvetě tři minuty po pauze.

Dioss Nýřany – TJ Volduchy 0:1 (0:0)
Branka: 48. Rieger. Rozhodčí: Hodek – Mazán, Žák. ŽK: 4:2. ČK: 70. Voráček (Nýřany). Diváci: 120. Hřiště: Nýřany. První zápas: 0:2, postupují Volduchy.
Nýřany: Procházka – Rosol, Prach, Zdvihal, Voráček, Niedermayer, Németh (61. Hauer), Kočí, Duspiva, Štěpánek, Folk (61. Libor Šlégl mladší). Trenér: Libor Šlégl.
Volduchy: Fous – David Černý, Beran, Gvizd, Melka, Hoblík, Kratochvíl (71. Pisarovič), Jiří Straka, Pernica (81. Vaněček), Rieger (74. Zlatohlávek), Jan Černý (84. Libor Straka). Trenér: Pavel Bron.

Nedělní program odvetných utkání krajských baráží: Bolevec – Mýto (17.00, první zápas: 0:2, baráž o krajský přebor), Sokol Křimice – Sv. Hrádek (10.30, první zápas: 2:1, baráž o I. A třídu), Hradešice – Měčín (17.00, první zápas: 1:0, baráž o I. B třídu).

Autor: Martin Mangl

24.6.2017 VSTUP DO DISKUSE

V Klenčí chystají vánoční výstavu perníkových chaloupek

Na Valše chystají nadílku pro opuštěné psy

Kamion zablokoval cestu u pošty

Domažlice – Řidič nákladního vozidla zablokoval v pondělí odpoledne na pár minut jednosměrnou ulici u pobočky České pošty v Domažlicích, kde měl problémy s projetím úzké komunikace.