Holýšov na svém hřišti v rámci posledního přípravného utkání přivítal Klenčí pod Čerchovem.

Domácím, kteří hráli v neúplné sestavě bez opor, jakými jsou bezesporu hráči Tlustý, Lukáš nebo Hamerník, smazali dvougolové vedení hostů. Ti nakonec vyhráli díky proměněné penaltě z konce utkání.

FK Holýšov – Klenčí p. Č.
2:3 (1:2)

Hosté na Holýšov vlétli doslova jako uragán a již po 7 minutách zaslouženě vedli o dva góly, když se v 5. minutě po rohu hostů ve vápně k míči dostal Housar, který balón poslal k tyči Marcelovi branky – 0:1.

O dvě minuty později vyslal k tyči přízemní střelu T. Hromník, ale Marcel se nestačil přemístit – 0:2.

Po tomto gólu se domácí poněkud oklepali a Klenčí začali přehrávat. Svoji snahu přetavili ve 25. minutě po přihrávce na Jeniše a následného centru k tyči – 1:2.

O tři minuty později jen těsně minul branku domácí Trhlík, ale zbytek poločasu se odehrával převážně uprostřed hrací plochy.

Tři minuty po začátku druhé půle obešel domácí Jeniš gólmana i obránce a svoji akci vyšperkoval přihrávkou Trhlíkovi, který minul úplně prázdnou branku.

V 64. minutě zahrozili opět hosté, ale Marcel tvrdou střelu bravurně vytěsnil. V 71. minutě se Holýšovští dočkali vyrovnání, Jeniš opět pronikl do vápna, obešel brankáře a přihrál Trhlíkovi. Ten míč poslal nekompromisně pod břevno – 2:2.

Hra se vyrovnala a zdálo být se o výsledku rozhodnuto, ale v dvanáct minut před koncem základní hrací doby stáhl pronikajícího klenečského útočníka ve vápně jeden z domácích a sudí Macháček nařídil pokutový kop. Ten s přehledem proměnil J. Řezníček – 2:3.

Domácí mohli ještě uhájit remízu, ale Trhlíkův lob přes gólmana skončil jen těsně nad břevnem.

Holýšov o uplynulém víkendu potvrdil, že prohra s Klenčím byla jen omyl a vyhrál nad Městem Touškovem 2:1.

Poločas: 1:2, Branky: 25. Jeniš, 64. Trhlík – 5. Housar, 7. T. Hromník, 78. J. Řezníček (PK), Rozhodčí: Macháček, Hráno bez karet, Diváků: 45

Sestava Holýšova: Marcel - Levička, Kaas, Majlát, Hrdina, Trhlík, Panuška, Juráš, Procházka, Šimka, Jeniš.