Sedm týmů se zúčastnilo sobotního fotbalového turnaje mladších přípravek nazvaný O pohár starosty města Domažlice. Ten v domažlické sportovní hale uspořádal bývalý dlouholetý hráč domažlických fotbalistů Antonín Vlček ve spolupráci s kamarády a městem Domažlice. Z vítězství se nakonec radovali mladí hráči z nedalekých Klatov, kteří ze šesti duelů ani jednou neinkasovali a soupeřům nastříleli dohromady 17 gólů!!! Na druhém místě skončil A-tým pořádající Jiskry a bronz vybojovala Kdyně.

„Původně jsem počítal s účastí 8 týmů. Družstvo SK Plzeň však vůbec nedorazilo, aniž by se omluvilo. A popravdě řečeno, byl jsem z toho hodně zklamaný. Vzhledem k tomu se hrálo systémem každý s každým, přičemž hrací doba byla jednou 12 minut,“ prozradil hlavní organizátor Antonín Vlček a pokračoval: „K vidění byla řada napínavých utkání, nádherných akcí i soubojů. Všem zúčastněným hráčům patří dík, stejně tak i trenérům a všem, kteří mi s organizací turnaje pomohli. Jsem rád, že medaile a poháry předával osobně starosta města Domažlic Miroslav Mach, který výrazným způsobem podporuje nejen fotbal, ale i veškerý sport v našem městě. U předání nechyběl rovněž prezident domažlických fotbalistů Jaroslav Ticháček, který nezapomněl pochválit hráče za předvedené výkony. Dále děkuji Petru Sukovi, od něhož měly všechny děti ovoce, a také Karlovi Sladkému, jenž obstaral pití pro všechny týmy. Dík patří rovněž hlavnímu organizátorovi Jiřímu Brožovi a také Václavovi Jungovi, Karlovi Faitovi a Michalovi Drozdovi za perfektně připravené sportoviště respektive občerstvení. Nesmím zapomenout ani na rozhodčího Rudolfa Špotáka mladšího, který odřídil spolehlivě všechna utkání turnaje.“

Za domácí domažlickou Jiskru hájily na turnaji její barvy hned tři týmy vedené trenéry Antonínem Vlčkem, Hynkem Berkou a Martinem Volfíkem. „Pro kluky ´céčka´, za něž hráli hráči narození v roce 2003, to byla velká premiéra a obrovská zkušenost. Za jejich výkon je musím pochválit. V turnaji obstál rovněž B-tým, za něhož nastoupili hráči roč. 2003-1. Co se týče ´áčka´, to nakonec skončilo druhé, když nečekaně remizovalo s Mrákovem a v rozhodujícím duelu o prvenství podlehlo Klatovům těsně 0:1. Musím však sportovně uznat, že Klatovy vyhrály zaslouženě,“ okomentoval vystoupení domažlických týmů Vlček.

„Turnaj to byl velmi kvalitní a skvěle zorganizovaný. Popravdě řečeno, čekal jsem, že dopadneme lépe než šestí, zvláště když jsme kromě Klatov jako jediní dokázali obrat o body A-tým domažlické Jiskry. Bohužel se nám nevyvedl zápas se Staňkovem,“ okomentoval vystoupení mrákovských malých fotbalových nadějí jeden z jejich z trenérů Jiří Rojt mladší.

Nejlepším hráčem vyhlásili pořadatelé turnaje Dominika Baxu z vítězného týmu Klatov. Nejlepším střelcem se stal s osmi góly domažlický Marek Volfík a cenu pro nejlepšího gólmana si odnesl jeho týmový kolega Lukáš Červený.

Pořadí turnaje: 1. TJ Klatovy – 18 bodů (17:0), 2. Jiskra Domažlice A – 13 (21:2), 3. SK Kdyně 1920 - 12 (11:9), 4. FK Staňkov – 9 (5:7), 5. Jiskra Domažlice B – 6 (6:10), 6. Sokol Mrákov – 4 (7:7) a 7. Jiskra Domažlice C – 0 (0:32).