A fotbalová prestiž našeho okresu pořádně vzrostla! Vždyť v soutěžích dospělých nad okresní úrovní máme už čtrnáct týmů.

Vlajkovou lodí je a jistě i dlouho bude Jiskra Domažlice, jejíž A-tým stabilně hraje na špičce třetí nejvyšší republikové ligy Fortuna:ČFL a sezonu 2019/20 odstartuje velkým magnetem – v úvodním kole v rámci Chodských slavností se na trávníku městského stadionu Střelnice představí Sparta Praha B s hráči kalibru Váchy, Juliše či hvězdami éry meganákupů trenéra Stramaccioniho Kayi, Mandjecka apod.

Rezerva Jiskry, známá pod přezdívkou Benfika, bude i v nadcházející sezoně patří mezi favority nejvyšší krajské soutěže Krajského přeboru mužů (KPM). Společně s ní mezi krajskou fotbalovou šlechtou bude druhým rokem působit Start Tlumačov a hned tři novicové postupující z oblastní I.A třídy jsou z Domažlicka: FK Staňkov, ZD Meclov a TJ Holýšov.

V I.A třídě však budeme mít zastoupení i v sezoně 2019/20 v podobě nováčka TJ Start Bělá nad Radbuzou.

Všechny tyto týmy odstartují novou sezonu o nadcházejícím víkendu.

Společně s nimi se na trávník vydají i hráči čtrnácti mužstev okresního přeboru II. třídy.

Oblastní I.B třída se sedmičkou našich okresních reprezentantů (Sokol Mrákov, Tatran Chodov, Sokol Postřekov, SK Kdyně 1920, SK Krchleby 1921, Spartak Klenčí a Dynamo Horšovský Týn) a okresní soutěže III. a IV. třídy odstartují za dva týdny o víkendu 23. a 24. srpna.

Program víkendových utkání okresních týmů:

ČFL

Sobota 10.8. (15.00): JISKRA DOMAŽLICE – Sparta Praha B ( sudí Drábek – Dujsík, Braun; delegát Skála)

KPM

Pátek 9.8. (18.30): FK Nepomuk – JISKRA DOMAŽLICE B (Jakš – Bureš, Pena; delegát Vyhnálek)

Sobota 10.8. (17.00): START TLUMAČOV – Sokol Plzeň-Lhota (M. Havránek – Filinger, Bína; delegát Churý), TJ Zruč – FK STAŇKOV (Pena – Kulhánek, Říha; delegát Hajšman)

Neděle 11.8. (17.00): TJ HOLÝŠOV – ZD MECLOV (Homr – Petrželka, Hájek; delegát Havlík)

I.A TŘÍDA

Sobota 10.8. (17.00): Sokol Kralovice – START BĚLÁ (Mičan – Jirsa, Orlík; delegát Harmady)

II.TŘÍDA

Sobota 10.8. (17.00): SLOVAN KVÍČOVICE – SLAVOJ KOLOVEČ (Kubec – Rada, Kadlec), HRANIČÁŘ ČESKÁ KUBICE – DYNAMO BUKOVEC (Habada – Paleček, Svičarský), SOKOL OSVRAČÍN – SOKOL MILAVČE (Zavadil), SOKOL SRBY – SOKOL POSTŘEKOV B (Kastl – Cihlář, Strejcová)

Neděle 11.8. (14.00): ZD MECLOV B – TATRAN CHODOV B (Strejcová – Štěpán, Rada; hraje se po vzájemné dohodě v Chodově)

Neděle 11.8. (15.00): SK KDYNĚ 1920 B – SK POBĚŽOVICE (Mifková – Zavadil, Habada)

Neděle 11.8. (16.00): START TLUMAČOV B – SOKOL MRÁKOV B (Novotný – Kadlec, Svičarský)