Bývalý slovenský reprezentant, nyní hráč Slavoje Koloveč, se totiž opět postaví proti prvoligovému soupeři. Jeho tým, který letos ovládl I. B třídu, totiž v rámci projektu Kopeme za fotbal vyzve Viktorii Plzeň. Pro ni to bude první zápas pod novým trenérem Miroslav Koubkem. Hrát se bude ve středu 21. června od 17 hodin v Kolovči na Domažlicku.

„Po pěti letech si zase přičichnu k prvoligovému fotbalu. Myslím, že to pro nás bude fantastický kondiční trénink, pěkně si zaběháme,“ směje se devětatřicetiletý záložník, který tým z Domažlicka posílil v zimní pauze a rázem se stal jednou z největších osobností v krajských soutěžích.

Pro Koloveč je podle něj obrovská čest a velká reklama, že si může zahrát s hráči, kteří hráli Ligu mistrů a vloni získali mistrovský titul. „Dobře víme, proti komu se postavíme, jaká kvalita na nás čeká. Bude to vážně hlavně o našem běhání. Ale pozor, i my máme nějakou kvalitu, hlavně v ofenzivě, takže věřím, že pár povedených akcí Viktorce předvedeme a na branku také vystřelíme,“ doufá hráč, který po skončení kariéry trénuje mládež právě ve Viktorii Plzeň. „Kluci z trenérského štábu už dobře vědí, že si Koloveč zahraje proti Plzni. Pár narážek proběhlo, ale zatím žádné velké hecování,“ usmívá se Grajciar.

Těší se, že na hřišti potká staré známé. „Většinu kluků samozřejmě znám, ale nejvíc se těším na Jindru Staňka, kterého jsem potkal v Českých Budějovicích,“ vypráví.

Věří, že spoluhráčům se kolena z velkých jmen nerozklepou. Sám k tomu přidává i své rady. „Máme dobrý tým, nesmíme se nechat rozhodit tím, že se nám něco nepovede nebo dostaneme góly. Sice je to klišé, ale tenhle zápas si musíme fakt hlavně užít. Být nad věcí, mít hlavu nahoře a odehrát zápas s úsměvem,“ dodává zkušený hráč.