Mýto se po roce vrací mezi krajskou elitu

Plzeňský kraj – Fotbalové Mýto zvládlo i druhý barážový zápas s plzeňským Bolevcem a po výhře 4:3 se po roční zastávce v I. A třídě vrací do nejvyšší krajské soutěže.

25.6.2017

Ilustrační foto.Foto: Deník/Jan Čech

Svěřenci trenéra Petra Bejčka zvítězili ve čtvrtečním duelu po dvou brankách Martina Švejdy 2:0 a do nedělní odvety měli solidní náskok. Ten v prvním poločase vyhroceného utkání navýšili už v sedmé minutě, když se trefil Konopásek. Plzeňané se ale nevzdali a za pět minut druhého dějství skóre otočili na svou stranu. V 58. minutě ale vyrovnal Petr Kotnauer a v tu chvíli musel dát Bolevec tři branky. A o dvě minuty později to vyšlo poprvé, když se prosadil opět Martin Zítek. To bylo ale ze strany družiny hrajícího trenéra Michala Bublíka vše.

Hosté i přes vyloučení Veverky dokázali do konce klání přidat další dvě branky a výhrou 4:3 si zajistili účinkování v krajském přeboru. Bolevec se naopak po letech s nejvyšší krajskou soutěží loučí a padá do I. A třídy.

Bolevec – Slavoj Mýto 3:4 (0:1)
Branky: 46., 49. a 60. Zítek – 58. a 82. Kotnauer, 7. Konopásek, 75. Švejda. Rozhodčí: Mudra – Šimek, König. ŽK: 3:6. ČK: 70. Veverka (Mýto). Diváci: 330. Hřiště: Areál Prokopávka, Plzeň. První zápas: 0:2, postupuje Mýto.
Bolevec: Körner – Šnaider, Šanoba, Sušánka, Štolle, Hibler (78. Šiml), Humpál (78. Greif), Fryček (83. Fictum), Pelnář (86. Ficu), Zítek, Bublík. Trenér: Michal Bublík.
Mýto: Špicl – Hackr, Abrt, Ulrich, Světlík, Brož, Veverka, Kříž (86. Vonášek), Švejda (79. Petr Bejček), Konopásek (88. Pavel Bejček), Kotnauer (90. Hlavička). Trenér: Petr Bejček.

DLOUHÉ ČEKÁNÍ NA GÓL
Až do 49. minuty byly šance obou celků na postup do I. A třídy otevřené. Pak ale sudí Havránek nařídil ve prospěch domácího týmu penaltu, kterou bezpečně proměnil domácí Bezdička – a tím spustil křimický gólostroj. Hostující tým nestíhal a brankář Václav Ryba musel do konce zápasu lovit míč ze sítě ještě třikrát. Křimice vyhrály s přehledem 4:0 a udržely druhou nejvyšší krajskou soutěž i pro příští sezonu.

Křimice – Sv. Hrádek 4:0 (0:0)
Branky: 49. z penalty a 69. Bezdička, 73. Kovačič, 83. Vonášek. Rozhodčí: Havránek – Šuflová, Picek. ŽK: 1:2. Diváci: 200. Hřiště: Křimice. První zápas: 2:1, postupují Křimice.
Křimice: Zach – Zapoměl, Bezdička (84. Dytrt), Čechura, Žilák, Adam (71. Rada), Kovačič, Kuneš, Novák, Vonášek, Volena (80. Brousil). Trenér: Vladislav Gren.
Sv. Hrádek: Ryba – Milan Brabec (80. Pena), Kodýdek, Kojzar, Kolář, Skála, Jech, Pojar, Štěpán, Harant (63. Holeček), Kutil. Trenér: Jiří Brabec.

HRADEŠICE SLAVÍ POSTUP
Fotbalisté Hradešic zvládli v baráži o I. B třídu i druhé utkání proti Měčínu, když zvítězili 2:0. Srdce více než tří stovek diváků v nedělním odvetném souboji rozjásal František Melka a Michael Buchta.

MELKA KAM SE PODÍVÁŠ
Zajímavý byl pohled do zápisu o utkání v týmu Hradešic. V něm totiž bylo pro odvetné utkání proti Měčínu na soupisce hned pět hráčů jména Melka. V základní sestavě se objevil František, Jakub a Patrik. Na lavičce náhradníků čekali na svou příležitost Lukáš s Milanem. A aby toho nebylo málo, tým jako hlavní trenér vede František Melka starší.

Hradešice – Měčín 2:0 (0:0)
Branky: 55. František Melka z penalty, 82. Michael Buchta. Rozhodčí: Rubáš – Chmelík, Fanfule. ŽK: 0:1. Diváci: 350. Hřiště: Hradešice. První zápas: 1:0, postupují Hradešice.
Hradešice: Míček – Miroslav Šmrha (44. Metlička), František Melka, Jakub Melka, Starec,Vonášek, Nováček (35. Lukáš Melka), Buchta, Novák (86. Milan Melka), Lukáš Šmrha, Patrik Melka. Trenér: František Melka.
Měčín: Jarolím – Veselka, Hlavatý, Kojan, Vlček, Krotký, Němec, Klíma, Kubík, Vondra, Štampach. Trenér: Jiří Jakš.

Autor: Martin Mangl

25.6.2017 VSTUP DO DISKUSE

V Klenčí chystají vánoční výstavu perníkových chaloupek

Na Valše chystají nadílku pro opuštěné psy

Kamion zablokoval cestu u pošty

Domažlice – Řidič nákladního vozidla zablokoval v pondělí odpoledne na pár minut jednosměrnou ulici u pobočky České pošty v Domažlicích, kde měl problémy s projetím úzké komunikace.