Prvním kolem byl také rozehrán Pohár Plzeňského krajského fotbalového svazu a v Plzni na Doubravce pokračoval Memoriál Josefa Ibermajera za účasti fotbalistů Měčína.

PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY

Po třech přípravných zápasech s papírově těžšími soupeři nastoupili fotbalisté divizních Klatov v Plzni na Doubravce proti Rokycanům. Po brankách dorostenců Aiznera a Sojky porazily Klatovy účastníka krajského přeboru 2:0.

Rokycany – Klatovy 0:2 (0:1; branky: Aizner, Sojka).

„Oproti předchozím těžkým zápasům proti nám nastoupil, co se týče kvality, diametrálně jiný soupeř, i když v prvním poločase to moc vidět nebylo. Nedokázali jsme se srovnat s vysokým napadáním Rokycan, které měly několik brankových příležitostí, ale podržel nás Jarda Rojík. Ve druhé půli jsme převzali iniciativu a dali dvě branky. Byli jsme produktivnější než soupeř. Na koukání to fotbal ještě moc není, ale bohužel nemocí v týmu je tolik, že nenastupujeme v nejsilnější sestavě. V sobotu jedeme do Tachova a věřím, že se budou kluci postupně uzdravovat. Pro klatovský fotbal je ale dobře, že se zapojují dorostenci a že jsou schopni se prosadit. Jsem rád, že Aizner nebo Sojka snesou přísnější měřítko v dospělém fotbale,“ řekl k utkání trenér Klatov Michal Čadek.

Hned dva přípravné zápasy absolvovali o víkendu na svém hřišti s umělou trávou fotbalisté Sušice. V sobotu přivítali Košutku Plzeň, která hraje 1. A třídu, a v neděli vyzvali tým Oseku z krajského přeboru Jihočeského kraje.

Sušice – Košutka Plzeň 4:5 (branky Sušice: Vašák 2, Brabec, vlastní).

„Zápas splnil svůj účel. Nastoupili jsme v kombinované sestavě s dorostenci a s hráči béčka, protože nás čekal zápas také v neděli a chtěl jsem rozložit síly. Hráli asi čtyři kluci z áčka. Prohráli jsme 5:4, ale na výsledek tolik nehledím. Herní stránka byla velice dobrá a zvláště druhý poločas si museli všichni užít,“ zhodnotil sobotní přípravu trenér Sušice Petr Janda.

Sušice – Osek 2:5 (branky Sušice: Brabec, Vašák).

„Ukázalo se to, co nás trápilo i na podzim. A to bylo bránění standardních situací. Prohráli jsme sice 2:5, ale jen jeden gól jsme dostali po soupeřově kombinaci. Jinak jsme inkasovali z penalty, dvakrát po rohu a jednou po přímáku. Na bránění standardních situací musíme zapracovat, protože kluci v sobě ještě nemají ty správné návyky. To nás sráží. Herně to byl zápas nahoru dolů a mohli jsme dát víc gólů,“ okomentoval Janda i druhý zápas Sušice.

POHÁR PKFS

Pět týmů z okresu Klatovy se letos představilo v Poháru Plzeňského krajského fotbalového svazu (PKFS). Po prvním kole, které se odehrálo o uplynulém víkendu, z nich zůstaly ve hře tři celky.

V Plzni na umělé trávě v Doubravce porazili fotbalisté Mochtína rezervu Přeštic 4:1. Třígólovým rozdílem skončil zápas i na další „umělce“, tentokrát v Horšovském Týně, mezi Staňkovem a Nýrskem. Tým z Pošumaví o svém postupu rozhodl ve druhém poločase dvěma brankami Výtiska a jednou trefou Kadlece.

Dál jdou také Horažďovice, které zvládly přestřelku s domácím Hrádkem. V tomto okresním derby viděli diváci sedm branek, tu vítěznou dal v 65. minutě horažďovický Michael Forman. Kromě Hrádku v poháru skončily také Chanovice, které doma utrpěly debakl od Nepomuku v poměru 0:5.

Přeštice B – Mochtín 1:4 (1:2; branky: 29. Benedikt – 7. Vlk, 10., 65. Pretzelmayer J., 88. Cihlář; roz.: Liškutín, ŽK: 0:0; div.: 10).

Sestava Mochtína: Kodeš – Bejvl, Cihlář, Čeleda, Pretzelmayer J., Pretzelmayer V., Smolík (69. Švátora J.), Šafránek, Švátora P., Gajdušek, Vlk (57. Kašpar).
Hrádek – Horažďovice 3:4 (2:2; branky: 4. Gajdečka, 27. Holeček, 58. (vl.) Janouškovec – 11. Michelini, 40., 65. Forman M., 48. Nauš; roz.: Koura; ŽK: 3:0; div.: 40).
Sestava Hrádku: Ryba – Gajdečka, Drahoš (60. Koláček), Holeček, Kolář, Brabec J., Pojar J., Pojar V., Štěpán, Brabec M., Kutil.

Sestava Horažďovic: Boř – Sova, Forman J., Janouškovec, Štěch, Macoun D., Michelini, Šašek (59. Macoun P.), Nauš, Forman M., Slepička.

Staňkov – Nýrsko 0:3 (0:0; branky: 51., 68. Výtisk, 59. Kadlec; roz.: Homr; ŽK: 0:0; div.: 70).

Sestava Nýrska: Moravec – Trumpeš (47. Kadlec), Výtisk (70. Jarko Martin), Kopřiva, Bastl (62. Pavlík), György T., György I., Lužný, Brož, Kotlan (62. Valenta M.), Valenta T.

Chanovice – Nepomuk 0:5 (0:2; branky: 27. Baran, 40. Rous, 47. Knapp, 60., 72. Kašpar; roz.: Brůha; ŽK: 0:0; div.: 20).
Sestava Chanovic: Skuhravý – Prýmas, Šlehubr, Kubaň, Šiška, Pavlovský, Petřík, Klas, Rada, Chalupný, Zoubek.

MEMORIÁL JOSEFA IBERMAJERA

Jediného zástupce má klatovský okres na tradičním zimním turnaji Senca Doubravka – Memoriálu Josefa Ibermajera. Fotbalisté Měčína v posledním zápase v základní skupině podlehli vysoko Vejprnicím a s bilancí dvou výher a tří porážek obsadili ve skupině B čtvrté místo.

Vejprnice – Měčín 6:1 (branky: Kuhajda 2, Křen D., Kolář, Kristl, Vavrík – Vondra).