Devatenáctka Jiskry nakonec s favoritem po boji prohrála těsně 1:2. „Možná to nebude znít úplně dobře, ale utkání s Rokycany hodnotím i přes porážku pozitivně. Hráče musím za bojovnost a týmový výkon pochválit. Soupeř měl ale větší individuální kvalitu,“ uvedl k zápasu trenér staršího dorostu Jiskry Domažlice Radek Šindelář.

„Zápas bohužel rozhodly naše chyby v posledních pěti minutách prvního poločasu. Některé další šance soupeře ale zůstávaly nevyužity, a když Chodora v závěru snížil v situaci jeden na jednoho, můžeme jen litovat velké neproměněné příležitosti Sobolíka. Kdyby ji využil, znamenalo by to pro nás bod. Pokud ale dokážeme tento výkon zopakovat i v dalších zápasech, tak věřím, že můžeme urvat nějaké body i s týmy z horní poloviny tabulky,“ dodal kouč Šindelář.

Zatímco starší dorost těsně prohrál, fotbalisté Jiskry do sedmnácti let svého protivníka z Rokycan přetlačili 3:2. V zápase už vedli o tři branky, ale soupeři v závěru dovolili dvakrát skórovat.

„Na tento zápas jsme se připravovali dost pečlivě. Za prvé šlo o první jarní kolo, ale také o odvetu podzimního duelu v Rokycanech, kde jsme inkasovali patnáct branek a zápas dohrávali v devíti lidech. Podařilo se nám vstřelil rychlý gól, myslím, že jsme se dostali do vedení snad po dvaceti vteřinách hry. Brzký gól vždycky pomůže každému týmu. Utkání mělo dobrou úroveň a nám se do konce poločasu podařilo vstřelit i druhou branku. Ve druhé půli se nám pak podařilo skórovat potřetí. Soupeř získával více ze hry, ale dobrá práce v obraně, často až za hranicí sebeobětování, nevedla k jeho úspěchu. Bohužel ke konci utkání jsme inkasovali dvě branky, což mě mrzí, protože jsme chtěli utkání dohrát s nulou vzadu. Jsem ale moc rád, že jsme zvítězili. Znamená to pro nás super začátek soutěže, pro kluky zase odměnu v podobě večeře za zvládnutou odvetu a už se začínáme soustřeďovat na příští kolo, kdy nás čeká těžký soupeř z Petřína,“ zhodnotil duel mladý trenér domažlické Jiskry U17 Tomáš Korelus.

Jiskra Domažlice U19 - FC Rokycany U19 1:2
Poločas: 0:2. Branky: 86. Chodora – 35. Plzák, 39. Pliml. Rozhodčí: Hodek – Valenta, Mifková. ŽK: 1:5 (32. Karas – 20. Chmelíř, 53. Stejskal, 56. Drábek, 58. Lang, 90. Pražský). Diváci: 35. Sestava Jiskry U19: Pomothy – Čácha, Fořt, Sedláček, Karas
(75. Sladký), Vogeltanz (51. Chodora), Sobolík, Soupír, Bozděch, Suchý, Dufek. Trenér: Radek Šindelář.

Jiskra Domažlice U17 - FC Rokycany U17 3:2
Poločas: 2:0. Branky: 1. Baumann, 13. Chodora, 48. Jahn – 86. Janota, 88. Pokorný. Rozhodčí: Hodek – Valenta, Mifková. ŽK: 3:2 (30. Šindelář, 55. Sedláček, 82. Jansa – 18. Janota, 90. Radošovský). Diváci: 40.
Sestava Jiskry U17: Pomothy – Baumann, Chodora (76. Truong), Jahn, Lukáš Korelus (23. Šup), Alangi (79. Jansa), Sedláček, Schneier, František Šindelář (51. Soupír), Szmolen, Váchal. Trenér: Tomáš Korelus.

Jiskra v generálce nasázela Doubravce pět gólů.
Jiskra v generálce nasázela Doubravce pět gólů