I prodloužený sváteční víkend byl svědkem urputných bojů fotbalových nadějí v okresním přeboru mladších žáků. Hrálo se 22. kolo a dohrávky 21. kola.

Vedoucí tým tabulky Sokol Mrákov A prohrál těsně ve Kdyni a to ho stálo post lídra, na kterém ho vystřídala staňkovská mláďata, hrající pod hlavičkou B-týmu Dynama Horšovský Týn.

Nedařilo se ani béčku Mrákova, které doma také o gól prohrálo s posledním dívčím týmem Sokola Újezd. Ten se díky tomu posunul na předposlední příčku před Slavoj Koloveč.

„Naše děvčata se vůbec nezalekla soupeře, od začátku se tlačila dopředu a vytvořila si územní převahu. I přesto jsme již ve třetí minutě inkasovali branku, kterou vstřelil domácí Landkammer. Děvčata ale pokračovala ve své hře a v 10. minutě vyrovnala Štarmanová na 1:1. Domácí šli ve 25. minutě opět do vedení gólem Sladkého. Ve druhém poločase holky vzaly zápas do svých rukou a ve 38. minuté Štarmanová vstřelila svoji druhou branku a vyrovnala na 2:2. Domácí začali ztrácet půdu pod nohama a děvčata třicítku přítomných diváků přiváděla v úžas svým herním projevem. Vrcholem byla 49. minuta, kdy Mazancová vstřelila třetí branku našeho týmu. Od té doby takticky a s obrovským nadšením hrající naše dívky udržely výsledek až do závěrečného hvizdu rozhodčího Kadlece. Hezkým rozloučením s diváky a fanoušky a oslavou naší překvapivé výhry byl závěrečný rituál vítězek. Tímto výsledkem a ziskem tří bodů jsme poskočili na předposlední místo a za sebou jsme nechali tým Kolovče,“ popsal utkání v Mrákově za hostující celek Stanislav Pok.

Výsledky:

Holýšov – Pocinovice 16:0 (10:0), Klenčí – Horšovský Týn B 0:10 (0:5), Horšovský Týn B – Domažlice B 6:2 (2:1), Blížejov – Bělá 2:1 (0:1), Hostouň – Klenčí 6:2 (4:0), Mrákov B – Újezd D 2:3 (2:1), Kout – Postřekov 1:2 (1:0), Kdyně – Mrákov A 2:1 (2:0).

Nejbližší utkání:

Čtvrtek 17.00: Mrákov B – Horšovský Týn B, Bělá – Holýšov, pátek 17.00: Koloveč – Kout.

15. Koloveč⋌ 20  2 0 0 18 31:154  6

Odměny převzal zástupce. Za vítězku čtvrtého kola Janu Váchalovou z Domažlic, která se nemohla dostavit, převzal v redakci ocenění její kamarád Jiří Pojar.