Nejvyšší okresní fotbalová soutěž, okresní přebor II. třídy, má za sebou šesté kolo sezony.

A bylo to kolo rekordní, co se nastřílených gólů týká. V sedmi víkendových zápasech jich padlo celkem 48, což činí průměr téměř sedmi branek na jedno utkání!

O pět gólů tak byl překonán dosud nejvyšší letošní brankový příděl z minulého hracího víkendu.

Střelcům tentokrát svědčila neděle více než sobota. Ve dvou nedělních duelech padlo dohromady 22 gólů. Svědky největší kanonády byli diváci v Holýšově, kde domácí rezerva smetla béčko Chodova 10:3. Polovinu holýšovských tref zaznamenala předsezonní posila z Krchleb Michal Myška. Devětkrát se síť za zády brankářů rozvlnila v prestižním derby záložních týmů Postřekova a Mrákova.

V čele soutěže došlo ke změně, když dosud vedoucí Milavče v Kvíčovicích přišly poprvé o body, a to hned o všechny. Absolutně nezvládly vstup do utkání a než si jejich hráči uvědomili, že už se hraje, tak ve čtvrté minutě už měli manko dvou gólů…

Na první místo tak poskočili fotbalisté Osvračína, kteří doma v rámci pouťového programu zdolali béčko Kdyně 2:0 a jako jediný tým v aktuálním kole neinkasovali.

Na druhém pólu tabulky se začínají soupeři vzdalovat trojici Chodov B, Poběžovice a Srby. Poslední dva kluby ještě nezískaly ani bod a rezerva Chodova si dosud připsala pouze jediný.

Magnetem šestého kola byl souboj dvou velkých favoritů na nejvyšší post, kterým se ale začátek soutěže příliš nevydařil. Domácí Česká Kubice v něm po obratu porazila Koloveč 3:2, přestože závěrečných dvacet minut hrála bez vyloučeného Freie.

Michal Myška (vlevo) z TJ Holýšov B.Zdroj: Deník / Robert Babor

Druhým hříšníkem, který musel po dvou žlutých kartách předčasně do sprch, se stal poběžovický Petr Štefan.

Naopak sudí Habada v Srbech a Schneider v Kvíčovicích do kapsičky pro kartu ani jednou nesáhli.

VÝSLEDKY:

Osvračín – Kdyně B 2:0

Poločas: 2:0. Góly: 31. Neumann Pavel, 13. Bukovský Petr. Rozhodčí: Rada Jiří. ŽK: 2:4. Diváci: 100.

Srby – Meclov B 1:5

Poločas: 0:3. Góly: 70. Mathauser David – 11. Flosman Miroslav, 33. Paidar Zdeněk, 44. Paidar Zdeněk, 55. Mareš Zdeněk, 85. Mareš Zdeněk. Rozhodčí: Habada Vladislav. ŽK: 0:0. Diváci: 100.

Poběžovice – Tlumačov B 3:4

Poločas: 1:1. Góly: 29. Strasser Tomáš, 60. Svoboda Vladislav, 63. Soukup Kristián – 10. Rottenborn Ondřej, 48. Hruška Josef, 56. Frček Michal (pen.), 86. Kobes David. Rozhodčí: Svičarský Petr. ŽK: 3:2. ČK: 1:0 (73. Štefan Petr). Diváci: 26.

Česká Kubice – Koloveč 3:2

Poločas: 1:2. Góly: 19. Beňušík Pavel, 55. Strejc Jakub, 67. Strejc Jakub – 6. Souček Jan, 34. Souček Jan. Rozhodčí: Hejda Petr. ŽK: 6:1. ČK: 1:0 (71. Frei Jan). Diváci: 68.

Kvíčovice – Milavče 4:2

Poločas: 3:2. Góly: 1. Demitrov Michal, 4. Demitrov Michal, 35. Demitrov Michal, 60. Brož Jiří – 20. Kvítek Jan, 44. Šot Jakub. Rozhodčí: Schneider Josef – Liškutín Antonín, Strejcová Tereza. ŽK: 0:0. Diváci: 65.

Postřekov B – Mrákov B 6:3

Poločas: 3:2. Góly: 7. Buček Jan, 14. Ledvina Tomáš, 41. Němec Jan, 56. Anderle Štěpán, 70. Veber Matěj, 74. Anderle Štěpán – 12. Čermák Lukáš, 19. Kulich Pavel, 47. Král Vojtěch. Sudí: Strejcová Tereza. ŽK: 2:1. Diváci: 100.

Holýšov B – Chodov B 10:3

Poločas: 5:3. Góly: 3. Myška Michal, 9. Myška Michal, 13. Myška Michal, 35. Zavadil David, 38. Šobr Dominik, 61. Myška Michal, 68. Procházka Jan, 72. Myška Michal, 80. Barták Kryštov, 86. Procházka Michal – 12. Hanák Jakub, 20. Kobes Jindřich, 42. Holar Patrik. Rozhodčí: Budka David. ŽK: 3:2. Diváci: 40.