Na Lopatárně proti místnímu Rapidu prospal tým Františka Melky úvodní dějství a nakonec padl nečekaně vysoko 2:6. Teď přichází šance na reparát.

„Hrajeme doma, takže nám velí povinnost zvítězit. Musíme se na soupeře dostatečně připravit a hlavně se vyvarovat chyb," glosuje kouč aktuálně sedmého celku krajského přeboru. „Zbytečné individuální chyby v obraně jsme vyrobili už proti Klatovům i Kolovči," lamentuje Melka.

Soupeř však neprodá kůži lacino – bojovná parta pod taktovkou kouče Michálka drží výborné třetí místo v soutěži. „Známe kvality Horní Břízy a víme, na koho si dát pozor. Hrajou rychlý, důrazný fotbal a mají střelce – bratrům Chocholatým to jde," uvažuje lodivod Horažďovic.

Ani nezdar z Plzně jeho družinu nenahlodal. „Nálada v týmu je dobrá, v sobotu se porveme o výhru. Kdybychom skončili sezonu na pátém šestém místě, tak bych se nezlobil," usmívá se František Melka.

Napínavou detektivku předznamenává situace v suterénu tabulky – v sestupových vodách je čtyři kola před koncem namočeno minimálně šest týmů.

Bitva o bytí či nebytí čeká v sobotu Nepomuk – nováček v rukou drží černého Petra, proti patnáctému Stodu ho ale poženou kupředu domácí diváci. Důležité body jsou v sázce taktéž v utkání Příkosic s béčkem Rokycan nebo Lubů s Bolevcem.

Dohrávka 26. kola: Rokycany B – Koloveč 3:6 (Cibulka, Spěváček, Černý – T. Došek 3, Lucák 2, Kadlec)
Předehrávka 30. kola: Vejprnice – Příkosice 4:2 (Grätsch, Havránek, Kristl, Paul – Jandoš, Papáček).

Martin Šiška