Jsem chalupář v obci Krchleby, žiji zde dlouho a mám zde trvalý pobyt. Samozřejmě pravidelně sleduji snahu zdejšího fotbalového mužstva o postup do vyšší třídy, v tomto případě z II. do I.B.

Letos se to podařilo, přestože mužstvo mělo mnohokrát ztížené podmínky, hlavně pak na jaře 2009 při utkáních Krchleby – Blížejov, Poběžovice – Krchleby či Krchleby – Kout na Šumavě. Rovněž závěr soutěže podle mě nebyl zcela regulérní. Poslední dvě kola hráli oba největší pronásledovatelé krchlebského mužstva vždy v neděli, tudíž 24 hodin po oficiálním datu. Jednalo se o Koloveč B a Holýšov B.

Již na této úrovni pronikají neviditelné mafiánské nitky do regulérního, férového a solidního průběhu soutěže. Jak to asi vypadá v divizi, II. nebo Gambrinus lize?

Přeji tedy novému vedení ČMFS mnoho sil k překonávání starých, neférových zvyklostí a nastolování nových, čistých zvyků v našem fotbalu.

A samozřejmě gratuluji mužstvu Krchleb a jeho trenérovi Josefu Landstofovi k postupu do fotbalové I.B třídy. Malá, ale podle mnohých nejkrásnější a nejprosluněnější obec Krchleby poblíž Staňkova má I.B třídu.