„Zápas nám nevyšel. Byli jsme všude druzí. Nevím, zda nám došly síly, ale nezvládli jsme to. Sparta zaslouženě vyhrála,“ nevymlouval se záložník Plzně Daniel Kolář. Přitom si na sparťany Plzeňané věřili. „Chtěli jsme snížit jejich pětibodový náskok,“ připomněl Milan Petržela.

Hráč se s dalšími aktéry zápasu shodl na tom, že utkání výrazně ovlivnil rychlý gól Pražanů v 5. minutě. „Pak už se nikam nehnali a hráli to, co potřebovali. My jsme naopak museli hru otevřít a to hrálo do karet soupeři, který chodil do brejků. Rovněž si nemyslím, že bychom si neporadili s jejich tvrdou hrou. Jiskřilo se na obou stranách,“ sdělil.

Plzeň se proti dobře organizované defenzivě Sparty prosazovala jen velmi těžko. „Pořádně jsme se nedostali ani do šancí. Sparta zvládla utkání takticky velmi dobře,“ dodal středopolař, který trávník opustil krátce po začátku druhé půle.

Plzni nepomohla ani přestávková domluva trenéra Vrby. „Nic velkého jsme nevymýšleli, chtěli jsme dál hrát svoji hru a trochu více kombinovat ve středu hřiště,“ řekl fotbalista, který víru v obhajobu titulu rozhodně neztrácí. „Musíme makat dál, nic se neděje, do konce ligy zbývá ještě hodně kol. My jsme měli vloni na podzim na Spartu k dobru dokonce dvanáct bodů a soupeři to dokázali stáhnout. Boj o titul je otevřený,“ pravil rozhodně muž, který nyní míří na reprezentační zápas ve Skotsku.

A Viktorka se 7. září představí v Karlových Varech v duelu Ondrášovka Cupu.