Předkolo poháru ČMFS svedlo účastníka krajského přeboru Spartak Chrást a divizní celek Jiskry Domažlice. V bráně i nadále chyběl zraněný Martin Mleziva a sestava postrádala jména jako Pavel Cihlář, Lukáš Paul, Jan Mašek a další velké opory týmu.

Chrást – Jiskra Domažlice
1:2 (1:1)

Od úvodního hvizdu uběhly pouhé tři minuty hry a po pravé straně zatáhl míč Miroslav Manowetz. Ten našel hlavu Zbyňka Černého a Jiskra vedla 0:1.
Hosté si vytvořili další dvě slibné situace Tomášem Bahledou a Zbyňkem Černým, ale domácí postupně hru vyrovnali a i oni začali být aktivní.
Ve 23. minutě se k odraženému míči po rohu dostal chrástecký Levý a míč poslal k pravé tyči Freiovy branky – 1:1.
Do druhé půle vstoupili opět aktivněji hosté, ale domácí hrozili rychlými protiútoky. Do šancí se postupně dostali Löwi (nová posila ze Slávie Vejprnice) a Sadílek.

Rozhodující branka padla v 65. minutě, kdy Luděk Leitl po odraženém kopu nedal Bláhovi šanci. „Trefil to opravdu dobře. Míč se odrazil od břevna za gólmanova záda. Ten nestačil ani zareagovat,“ popsal důležitý moment utkání sportovní ředitel Rudolf Špoták a pokračoval: „O pět minut později mohl skórovat po spolupráci s Leitlem Tomáš Bahleda, ale trefil jen břevno.“

V závěru utkání si domácí vytvořili ještě dvě šance, ale k vyrovnání skóre nakonec nedošlo. Gólovky se ale objevily i na straně Jiskry. Největší z nich se odehrála deset minut před koncem, když Manowetz šel sám na brankáře Chrástu, ale jeho pokus o zakončení Bláha vystihl.

„Po týdnu trénování a jednom přípravném utkání byla na našich hráčích vidět nesehranost. Tu ale nahradili bojovností a odměnou jim byl postup do prvního kola poháru,“ řekl Rudolf Špoták s tím, že diváci se mohou těšit na sobotní 17. hodinu, kdy se na mrákovském hřišti Jiskra střetne s účastníkem ČFL, Buldoky Karlovy Vary. Jako generálka na toto pohárové utkání bude sloužit středeční přátelský zápas s exdivizními Klatovy od 18 hodin.

Branky: 23. Levý – 3. Zbyněk Černý, 65. Luděk Leitl. Rozhodčí: Mokrusch. ŽK: 1:2. Diváků: 350

Sestava Jiskry Domažlice: Frei – Strejc, Tesař, Zlámal, Bárta – Zb. Černý, Bublík, Mužík, Leitl – Manowetz (78. Hartl), Bahleda (90. Vízner). Trenér: Libor Žák.