Nováček fotbalové I.B Sokol Krchleby třídy si na své druhé přípravné utkání pozval účastníka II. třídy okresního přeboru Holýšov B.
„Několik hráčů má stále dovolenou, proto není sestava úplná. Máme alespoň možnost vyzkoušet nové hráče,“ prozradil krchlebský trenér Josef Landštof a pokračoval: „Máme tu tři naše dorostence a na testech tu je jeden hráč z Doubravky. Myslím, že to pro nás posily budou.“

Krchleby – Holýšov B
10:4 (3:1)

Už od úvodního hvizdu rozhodčího Kastla byla vidět jasná převaha domácího mužstva, které se snažilo držet si míč na kopačkách a hru s o něco slabším Holýšovem si pořádně ´vychutnat´.

Po třiceti minutách do hry nastoupila i krchlebská fotbalová osobnost Ivan Trojan. „Ivan je náš kamarád a hodně hráčům na hřišti pomáhá. Má hodně zkušeností, které předává dál a dokáže ostatním ukázat, koho si mají hlídat a kde se pohybovat,“ řekl k účasti Trojana krchlebský kouč.
Po poločasu 3:1 se s góly rotrhl pytel a diváci nestíhali počítat, kolikrát vlastně Krchlebští skórovali. Nakonec se stav zastavil na 10:4, když za domácí dávali Prihoda, Fait, Brož, Miloš Doležal, Skála, Sekereš a čtyřmi brankami se blýskl Stanislav Decker. Za ´béčko´ Holýšova se dokázali prosadit Hadrava, Majer a dvakrát Ota Manowetz. „Byla to hezká hra. Trénujeme zatím čtrnáct dní a postupně se snažíme zlepšovat,“ řekl v krátkosti trenér Landštof a dodal: „I.B třída pro nás bude těžká.“

NOVÁ SEZONA

Krchleby v prvním kole I.B třídy narazí na dalšího nováčka, Bezdružice. „Vůbec netuším, jak si v této soutěži povedeme. Bude to vidět tak po čtyřech až pěti kolech. kdy narazíme na několik těžších soupeřů,“ řekl Landštof .

Fotbalisty z malé vesničky za Staňkovem už ve třetím kole zajíždí k prvnímu derby do Klenčí a v pátém kole je čeká Horšovský Týn. „Celá sezona dopadne podle toho, jak nastartujeme,“ pokračoval kouč a na otázku, zda si myslí, že vyšší soutěž do Krchleb přivede více fanoušků dodal: „V tomto jsem docela skeptický. V dnešní době je nespočet sportů a diváci nemohou být všude, proto jich v poslední době ubývá a nejen u nás. Na druhou stranu si myslím, že si k nám několik málo fanoušků cestu najde.“

Příjemnou atmosféru hřiště v Krchlebech dodávají i nově zrekonstruované šatny s občerstvením a stylové střídačky. „Máme tu několik sponzorů, kteří nám pomáhají a myslím, že kdo se na nás přijede podívat, tak se tu nudit nebude,“ pozval Landštof fanoušky na mistrovská utkání.
Ještě před začátkem soutěže si Krchleby na domácí půdu pozvaly Vodní stavby Plzeň, které hrají I.B třídu ve skupině C. Začátek utkání, které je naplánováno už na tuto sobotu, je v 16 hodin.