Druhá příčka a mohla by být postupová, protože první Chrást divizi hrát nebude. „Stanovisko výboru bylo, že bychom postoupili z prvního místa, na možnost postoupit z druhého místa nedokážu odpovědět. O tom rozhodnuto není. Navíc ještě druhé místo nemáme jisté, čekají nás těžcí soupeři. Hotovo ještě není vůbec nic,“ myslí si tachovský trenér Jaroslav Pták.

Jeho celek má na druhé příčce šestibodový náskok před Rokycany a v neděli se představí ve Vejprnicích. „Porazili jsme je v poháru a chceme vyhrát i tentokrát,“ přeje si tachovský kouč.

Až na dvě absence by jinak měl mít mužstvo pohromadě. „Dlouhodobě je mimo Radek Mráz a nemůže hrát ani stoper Luboš Viterna. Ostatní jsou v pořádku,“ uvedl Pták.

Vejprnice po překvapivé výhře 3:1 v Rokycanech dvakrát prohrály: doma s Přešticemi 0:3 a v Plzni na Rapidu 1:4. „Hodně inkasovaných gólů je důsledkem chyb nejen obrany, ale i zálohy. V týdnu jsme si to rozebírali, a pokud to hráči pochopili, mohlo by to být dobré. V opačném případě nás čeká debakl,“ uvažuje o utkání s favoritem vejprnický kouč Milan Dejmek.

K dispozici má prakticky stejné hráče jako při utkání na Rapidu. „Nemůže hrát Havránek a zřejmě nebude ani Myslík, který je pracovně mimo. Postavím dorostence, kterým se v poháru dařilo,“ slibuje vejprnický trenér.

Program 26. kola Fincentrum krajského přeboru: Horní Bříza (14.) – Příkosice (8.) SO 14.00 – Houdek, tip Deníku: 1, Rokycany (3.) – Rapid Plzeň (12.) SO 14.30 – J. Cihlář, tip Deníku: 1, Město Touškov (15.) – Stod (4.) SO 17.00 – P. Štrincl, tip Deníku: 2, Bolevec (11.) – Přeštice (5.) SO 17.00 – Burda, tip Deníku: 1, Chanovice (13.) – Stříbro (10.) SO 17.00 – Bogdan, tip Deníku: 0, SK ZČE Plzeň (6.) – Holýšov (9.) NE 14.00 – Krutina, tip Deníku: 0, Vejprnice (7.) – Tachov (2.) NE 17.00 – Urban, tip Deníku: 2, volno má Chrást.