„Po podzimní části nemohu být s naším týmem spokojen. Nepodávali jsme takové výkony, jaké bych si představoval. Hlavně v obranné fázi, kde jsme totálně propadli,“ hodnotí podzim hrající trenér Kamil Bárta. Naráží zřejmě na fakt, jenž staví Touškovské na první místo v počtu inkasovaných branek. S třiapadesáti obdrženými brankami zcela bezkonkurenčně „kralují“ soutěži. „Ale zase nutno říci, že jsem s tím i počítal, po tak velkém odchodu hráčů ze základní sestavy,“ říká realisticky Bárta.

Však by také rád mužstvo přes zimu posílil, realita ale bude nejspíš úplně jiná. „Kádr doplňovat nebudeme, jelikož finanční situace nám to nedovolí. Budeme muset zbytek sezony dohrát se stávajícím mančaftem. Od toho se odvíjí i cíl pro jarní část, kterým je jednoznačně záchrana soutěže,“ svěřil se.
Program zimní přípravy se v Touškově zřejmě nebude lišit od ostatních mužstev přeboru. „Zimní přestávku, jako asi většina týmů, vyplníme turnajem na Sencu. Jinak taková ta klasická příprava bude probíhat u nás v domácím prostředí,“ uvedl Bárta.

O ambicích jednotlivých mužstev se ztotožňuje s názorem většiny koučů v soutěži. Favoritem na postup pro mě zůstávají Chrást a Tachov. Spíše bych se ale přikláněl k Chrástu, který má zkušený a kvalitní kádr.

„Překvapily mě výsledky SK ZČE, ale znovu říkám, že se to muselo projevit dříve nebo později, pracuje se zde totiž systematicky s mládeží. Z nováčků jsem počítal, že Stod bude okupovat horní polovinu, Příkosice si také nevedou špatně. Na druhé straně je pro mne velkým zklamáním vystoupení Rozvadova. Dle mého mínění je úroveň krajského přeboru rok od roku nižší. Na vině je především velký odliv hráčů do Německa. Ty kvalitní a starší, kteří zůstanou a už pomalu končí, mladí nedokáží nenahradit. Výjimkou jsou mužstva Rokycan, SK ZČE Plzeň, Tachova a Vejprnic, kde s mládeží kvalitně pracují,“ připomíná Bárta.